کد خبر: 21724تاریخ انتشار : 16:52:28 - سه‌شنبه 14 ژوئن 2022

آغاز ارزیابی‌های محیط زیستی پتروشیمی میانکاله

سازمان حفاظت محیط زیست ارزیابی‌های زیست محیطی ساخت مجتمع پتروشیمی میانکاله را آغاز کرده است احمدرضا لاهیجان زاده مشاور رییس سازمان حفاظت محیط زیست در ساری گفت:ابهامات زیادی در رابطه با محل استقرار مجتمع و گزارش‌های مربوط به آن وجود داشت، تصمیم بر این شد که بررسی جامع تری در این خصوص انجام شود. به […]

آغاز ارزیابی‌های محیط زیستی پتروشیمی میانکاله

سازمان حفاظت محیط زیست ارزیابی‌های زیست محیطی ساخت مجتمع پتروشیمی میانکاله را آغاز کرده است

احمدرضا لاهیجان زاده مشاور رییس سازمان حفاظت محیط زیست در ساری گفت:ابهامات زیادی در رابطه با محل استقرار مجتمع و گزارش‌های مربوط به آن وجود داشت، تصمیم بر این شد که بررسی جامع تری در این خصوص انجام شود.

به گفته او معاونت محیط زیست انسانی سازمان محیط زیست مطالعات و بررسی‌های خود را آغاز کرده است که بعد از حصول نتایج دقیق، نظر کارشناسی و قطعی اعلام خواهد شد.

خبر ساخت مجتمع پتروشیمی میانکاله با سرمایه‌گذاری ۳۷۰ میلیون دلار‌ی نخستین بار تیرماه پارسال توسط استاندار وقت مازندران رسانه‌ای و اعلام شده بود مجوز اجرای این پتروشیمی گرفته شده و با راه اندازی این طرح، برای ۲ هزار نفر شغل ایجاد خواهد شد.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست ۲۰ اسفند پارسال وقتی کلنگ اجرای این طرح توسط وزیر کشور به زمین زده شد اعلام کرده بود این مجتمع مجوز‌های زیست محیطی را نگرفته است به همین دلیل دستور توقف ساخت آن توسط رئیس جمهور و دادستان کل کشور تا حصول نتیجه متوقف شد

موافقان این طرح معتقدند این مجتمع مصوبه هیات وزیران دولت قبل را دارد و راه انداز آن می‌تواند مشکل بیکاری در منطقه را حل کند، اما مخالفان ساخت این مجتمع وضعیت شکننده زیست محیطی تالاب میانکاله، آلایندگی صنایع پتروشیمی و مشکلات تامین گاز برای فعالیت این واحد را از جمله دلایل مخالفت‌های خود اعلام می‌کنند

به گفته مشاور رییس سازمان حفاظت محیط زیست ارزیابی‌های زیست محیطی ساخت مجتمع پتروشیمی میانکاله هنوز تکمیل نشده و مجوز آن نیز صادر نشده است.

انتقال پتروشیمی میانکاله به دامغان در دستور کار کمیسیون زیربنایی و محیط زیست دولت قرار گرفته است.

آخرین خبر‌ها از مجتمع پتروشیمی میانکاله حکایت از بررسی موضوع انتقال آن به استان سمنان را داشت که این موضوع در نشست کمیسیون زیربنایی، صنعت و محیط زیست دولت در اول خرداد ماه امسال بررسی شد و همزمان برخی نمایندگان استان از پیشنهاد سازمان حفاظت محیط زیست برای انتقال مجتمع پتروشیمی امیرآباد به دامغان مخالفت کردند.