کد خبر: 21764تاریخ انتشار : 14:19:02 - پنج‌شنبه 16 ژوئن 2022

جلوگیری از فرار مالیاتی به فرهنگ سازی نیاز دارد

نماینده ولی فقیه در مازندران انصاف در محاسبات مالیاتی را ضروری دانست و گفت: برای جلوگیری از فرار مالیاتی فرهنگ سازی شود.  آیت الله محمدباقر محمدی لائینی ظهر پنجشنبه در نشست با مدیران امور مالیاتی استان با با اظهار اینکه به شکلی فرهنگ سازی شود تا مردم به صورت داوطلبانه مالیات کسب و کار را […]

جلوگیری از فرار مالیاتی به فرهنگ سازی نیاز دارد

نماینده ولی فقیه در مازندران انصاف در محاسبات مالیاتی را ضروری دانست و گفت: برای جلوگیری از فرار مالیاتی فرهنگ سازی شود.

 آیت الله محمدباقر محمدی لائینی ظهر پنجشنبه در نشست با مدیران امور مالیاتی استان با با اظهار اینکه به شکلی فرهنگ سازی شود تا مردم به صورت داوطلبانه مالیات کسب و کار را پرداخت کنند، افزود: در دریافت و پرداخت مالیاتی هیچ بحثی وجود ندارد اما فرهنگ سازی در این بخش الزامی است.

وی مشکل اصلی کشور را اقتصاد ذکر کرد و گفت: فرار مالیاتی بدترین و منحط ترین فرهنگ به شمار می‌رود و باید جلوی آن را گرفت.

وی با اظهار اینکه دولت الکترونیک سبب جلوگیری از فرار مالیاتی می‌شود از عدم تحقق آن طی دو دهه گذشته انتقاد کرد و گفت: سیستم‌های احراز و دریافت مالیات باید پیشرفته شود تا مردم با میل و رغبت در این طرح شرکت کنند.

آیت الله لائینی فراهم نبودن زیرساخت‌ها را سبب پنهان کاری و فرار مالیاتی دانست و عدالت مالیاتی را مهم توصیف کرد و گفت: روی درآمد مالیات درنظر گرفته شود نه روی فروش و حجم تراکنش و در این زمینه برنامه ریزی شود.

امام جمعه ساری خواستار انصاف در محاسبات مالیاتی شد و گفت: هزینه‌ها و فروش در اعمال مالیات به درستی مدنظر قرار گیرد.

نماینده ولی فقیه در مازندران عطف مابه سبق نبودن قانون را از جمله درخواست‌های مودیان ذکر کرد و گفت: قانونی که امسال تصویب می‌شود برای سال جاری و بعد از آن ملاک قرار گیرد.

وی با اظهار اینکه مردم خدمات امور مالیاتی را باید حس کنند، گفت: زیرساخت‌های شفافیت در حوزه مالیاتی بسیار مهم است و در این زمینه راهکارهای لازم ارائه شود.