کد خبر: 21788تاریخ انتشار : 11:52:41 - شنبه 18 ژوئن 2022

۲۷ درصد مصوبات سفر دولت به مازندران در بخش کشاورزی بود

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران با اشاره به اهمیت حوزه کشاورزی گفت: ۲۷ درصد مصوبات سفر استانی هیئت دولت مربوط به بخش کشاورزی بوده است.  حسن عنایتی جمعه شب در نشست با تولیدکنندگان حوزه تولید و کشاورزی اظهار کرد: در حال حاضر هفت و نیم میلیون تن محصولات کشاورزی در مازندران تولید می‌شود که به […]

۲۷ درصد مصوبات سفر دولت به مازندران در بخش کشاورزی بود

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران با اشاره به اهمیت حوزه کشاورزی گفت: ۲۷ درصد مصوبات سفر استانی هیئت دولت مربوط به بخش کشاورزی بوده است.

 حسن عنایتی جمعه شب در نشست با تولیدکنندگان حوزه تولید و کشاورزی اظهار کرد: در حال حاضر هفت و نیم میلیون تن محصولات کشاورزی در مازندران تولید می‌شود که به عنوان یک مزیت در اقتدار و امنیت غذایی بشمار می‌رود و همگی حاصل تلاش و زحمات کشاورزان و تولیدکنندگان استان است که بی ادعا در حال تولید هستند.

وی بیان کرد: کشاورزان و تولیدکنندگان با توجه به همه دشواری‌هایی که وجود دارد اما تولید را رها نکردند و با اقتدار گام برداشتند تا بتوانند غذا و معیشت جامعه را تأمین کنند.

عنایتی گفت: در شرایطی که یارانه‌ها آزادسازی شد، تولیدکنندگان در مازندران به فعالیت خود ادامه دادند به گونه‌ای که در حال حاضر مازندران ۱۲ درصد پروتئین، ۴۰ درصد جوجه یک روزه، ۵۰ درصد مرکبات، ۴۰ درصد برنج و همچنین سایر محصولات کشاورزی کشور را تأمین می‌کند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران خاطرنشان کرد: مازندران در بخش کشاورزی تولیدکنندگان باانگیزه و خلاقی دارد به طوری که امسال ۱۳ نمونه برتر کشور در بخش کشاورزی مربوط به مازندران بود و باید نقش خود را در پایداری تولید برجسته‌تر کنیم.

عنایتی بیان کرد: مقرر شد ۲۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات سرمایه در گردش در اختیار تولیدکنندگان قرار گیرد تا بتوانند به تولید خود ادامه دهند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران اظهار کرد: در سفر هیأت دولت به مازندران ۲۷ درصد اعتبارات استان مربوط به بخش کشاورزی بود و به عبارتی بیشترین سهم اعتبارات به کشاورزی مازندران اختصاص پیدا کرد.

وی با بیان اینکه در آینده اتفاقات خوبی در زیرساخت‌های کشاورزی شاهد خواهیم بود، گفت: اجرای زهکشی، آبیاری، تجهیز و نوسازی شالیزارها و آببندان ها از برنامه‌های سازمان جهاد کشاورزی است.