کد خبر: 21895تاریخ انتشار : 13:57:08 - پنج‌شنبه 23 ژوئن 2022

۹۰ هزار تن گندم با ۱۸ فروند کشتی به مازندران وارد شد

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی مازندران با بیان اینکه در سال جاری با ۱۸ فروند کشتی ۹۰ هزار تن گندم وارد شد، گفت: ذخایر گندم در استان مطلوب و خوب است.  عباسعلی وفایی نژاد عصر چهارشنبه در کارگروه آرد ونان استان با اشاره به خرید ۵۴ هزار تن گندم از کشاورزان اظهار داشت: ۵۸۷ میلیارد […]

۹۰ هزار تن گندم با ۱۸ فروند کشتی به مازندران وارد شد

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی مازندران با بیان اینکه در سال جاری با ۱۸ فروند کشتی ۹۰ هزار تن گندم وارد شد، گفت: ذخایر گندم در استان مطلوب و خوب است.

 عباسعلی وفایی نژاد عصر چهارشنبه در کارگروه آرد ونان استان با اشاره به خرید ۵۴ هزار تن گندم از کشاورزان اظهار داشت: ۵۸۷ میلیارد تومان برای خرید گندم از کشاورزان هزینه شده است.

وی افزود: ۱۵ هزار و ۴۶۸ محموله گندم از کشاورزان خریداری و تاکنون ۹۱ میلیارد تومان از طلب کشاورزان توسط دولت پرداخت شده است و مابقی به زودی پرداخت می‌شود.

وی گفت: از ابتدای سال جاری با ۱۸ فروند کشتی ۹۰ هزار تن گندم به کشور و استان وارد شد و ذخایر گندم استان ۱۰۷ هزار تن بوده که وضعیت خوبی است.

وفایی نژاد یادآور شد: با همکاری جهاد کشاورزی و غله سعی کردیم تا کشاورزان فروشنده گندم، رضایت داشته باشند.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی مازندران مصرف ماهانه گندم در استان را ۴۰ هزار تن و مصرف آرد را ۳۱ هزار تن ذکر کرد و گفت: هزار و ۵۰۰ تن گندم صنف و صنعت نیز مصرف می‌شود.

وفایی نژاد با اظهار اینکه وضعیت برخی واحدهای نانوایی در استان مشخص نیست، گفت: استان در صف و لیست هوشمندسازی و خرید اینترنتی نان قرار دارد و باید زیرساخت‌های مورد نیاز آن تأمین شود.

وی با عنوا ن اینکه هماهنگی لازم برای هوشمندسازی نان در استان لازم است، گفت: این کار باید با همکاری و هماهنگی غله صورت گیرد.

در این جلسه از نانوایان نمونه استان مازندران تقدیر شد.