کد خبر: 22636تاریخ انتشار : 14:01:40 - سه‌شنبه 23 آگوست 2022

رویه دولت با مدیریت پشت‌میزی سنخیتی ندارد

نماینده ولی‌فقیه در مازندران با بیان اینکه اکنون و پس از یکسال از حضور و فعالیت دولت سیزدهم، فعالیت‌های انجام شده نشان می‌دهد که دولت به دنبال انجام کارها به صورت میدانی، جهادی است و در این زمینه انگیزه دارد، گفت: این رویه در اقدامات صورت گرفته مشهود است. آیت‌الله محمدباقر محمدی لائینی ضمن گرامیداشت […]

رویه دولت با مدیریت پشت‌میزی سنخیتی ندارد

نماینده ولی‌فقیه در مازندران با بیان اینکه اکنون و پس از یکسال از حضور و فعالیت دولت سیزدهم، فعالیت‌های انجام شده نشان می‌دهد که دولت به دنبال انجام کارها به صورت میدانی، جهادی است و در این زمینه انگیزه دارد، گفت: این رویه در اقدامات صورت گرفته مشهود است.

آیت‌الله محمدباقر محمدی لائینی ضمن گرامیداشت هفته دولت و یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر افزود: دولت سیزدهم به اعتراف همگان دولتی است که می‌خواهد کارهای مختلف انجام دهد و برای تحقق آن‌ها کار جهادی، انقلابی و میدانی را در دستور کار خود قرار داده است.

نگاه دولت به داشته‌های درونی و اقتصاد مقاومتی

وی با اشاره به اینکه این نگاه و رویه دولت سیزدهم با مدیریت پشت میزی سنخیتی ندارد، ادامه داد: دولت به دنبال آن است که به جای نگاه به بیرون‌، هم در بیرون را نبندد و هم با نگاه به داشته‌های درون و اقتصاد مقاومتی، انجام وظایف و خدمت‌رسانی کند.

نماینده ولی‌فقیه در مازندران گفت: در یکسال گذشته فعالیت با انگیزه، میدانی و جهادی دولت سیزدهم مشهود بود؛ دولتی که تعطیلات خود را در سفرهای استانی گذراند.

آیت‌الله محمدی لائینی افزود: دولت سیزدهم نشان داد ضمن اینکه به دنبال پرداخت بدهی‌های گذشته است، بدون استفاده از پول بدون پشتوانه و نیز استقراض، خدمات‌رسانی در سطح کشور را انجام می‌دهد.

عوامل انقلابی انتخاب و بکار گرفته شوند

وی ضمن تشکر از خدماتی که دولت سیزدهم ارایه کرده است، گفت: در این میان ۲ نکته حائز اهمیت است که رییس‌جمهور می‌بایست آن‌ها را مورد نظر قرار دهد.

امام جمعه ساری بیان کرد: هنوز در سطح مدیریت میانی و حتی عالی کشور کارگزاران و عواملی حضور دارند که اگر می‌توانستند کاری انجام دهند، در همان دوره‌های گذشته کارها را انجام می‌دادند اما با این حال در بدنه مدیریتی حضور دارند که انتظار است رییس‌جمهور توجه جدی به این مساله داشته باشد.

آیت‌الله محمدی لائینی افزود: وقتی خودرویی خراب و یا چرخ‌های آن پنجر است با آن راننده و سرنشینان، حرکتشان کند است و یا به مقصد نخواهند رسید.

وی ادامه داد: برای اینکه حرکت دولت سیزدهم در مدار خدمات‌رسانی به مردم، حرکت شتابانی داشته باشد باید عوامل انقلابی انتخاب و به کار گرفته شوند.

دولت به دنبال اجرایی شدن مصوبات سفرهای استانی باشد

نماینده ولی‌فقیه در استان مازندران همچنین سفرهای استانی رییس‌جمهور را اقدامی خوب برشمرد و افزود: این سفرها باعث شده تا رییس و اعضای دولت به میان مردم بروند و به مناطقی که مردم آن هیچگاه حضور چنین شخصیت‌هایی را ندیده اند، سر بزنند .

آیت‌الله لائینی افزود: به نظر می‌رسد که دولت سیزدهم با انجام یک دور سفر استانی به همه استان های کشور رفت و از نزدیک با  مسایل استان‌ها آشنا شده است و در شرایط فعلی باید به دنبال پیگیری اجرایی شدن مصوبات باشند.

وی ادامه داد: برای این منظور شایسته است که رییس‌جمهور عوامل همراه با دولت را انتخاب کند تا روند اجرای مصوبات را پیگیری کنند و پس از آن برنامه دور دوم سفرها برگزار شود./ایرنا