کد خبر: 22644تاریخ انتشار : 14:21:06 - سه‌شنبه 23 آگوست 2022

مدیریت بحران استانداری مازندران نسبت به وقوع سیلاب محلی هشدار داد

اداره کل مدیریت بحران استانداری مازندران نسبت به احتمال جاری شدن روان‌آب و و وقوع سیلاب‌های نقطه‌ای و محلی طی ۲۴ ساعت آینده بویژه در ارتفاعات این استان هشدار داد.  این اداره کل روز سه شنبه با انتشار اخطاریه ای اعلام کرد که خطر وقوع سیل در مناطق مرکز و غربی استان بیشتر است. مدیرکل […]

مدیریت بحران استانداری مازندران نسبت به وقوع سیلاب محلی هشدار داد

اداره کل مدیریت بحران استانداری مازندران نسبت به احتمال جاری شدن روان‌آب و و وقوع سیلاب‌های نقطه‌ای و محلی طی ۲۴ ساعت آینده بویژه در ارتفاعات این استان هشدار داد.

 این اداره کل روز سه شنبه با انتشار اخطاریه ای اعلام کرد که خطر وقوع سیل در مناطق مرکز و غربی استان بیشتر است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری مازندران هم در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در باره اخطاریه منتشر شده ، توضیح داد : براساس پیش‌بینی هواشناسی ، با عبور متناوب موج در تراز میانی جو ، ما در استان مازندران تا عصر روز چهارشنبه دوم شهریور ماه شاهد وقوع رگبار ، رعد و برق و وزش باد خواهیم بود.

حسینعلی محمدی شیرکلایی با بیان این که سامانه بارشی بیشتر ارتفاعات مرکزی و غربی مازندران را تحت تاثیر قرار می‌دهد، افزود : با فعال شدن این سامانه، احتمال جاری شدن روان‌آب و سیلاب‌های محلی و نقطه‌ای بویژه در ارتفاعات استان دور از انتظار نیست.

وی از بخشداران و دهیاران خواست تا ضمن حفظ آمادگی لازم، در صورت مشاهده سامانه بارشی و اطلاع رسانی محل وقوع بارش از طریق اداره کل هواشناسی، تمهیدات لازم را  برای مقابله با حوادث احتماعی در نظر بگیرند.

محمدی شیرکلایی همچنین از کوهنوردان هم خواست تا در این مدت از صعود به ارتفاعات استان خودداری کنند.

وی مسافران و مجاوران را از اتراق کردن در حاشیه رودخانه ها ، مسیل ها و ارتفاعات بر حذر داشت و تاکید کرد که دامداران نیز در این مدت از چرای دام در حاشیه رودخانه ها و دامنه کوه ها بپرهیزند.

هواشناسی مازندران نیز پیش از این در باره ورود سامانه جدید بارشی و احتمال جاری شدن روان‌آب و وقوع سیلاب‌های نقطه‌ای و منطقه‌ای بویژه در ارتفاعات استان هشدار سطح زرد اعلام کرده بود.

طبق پیش بینی هواشناسی ، زمان فعالیت این سامانه ناپایدار جوی که از روز یکشنبه ۳۰ مراد شروع شد تا عصر روز چهارشنبه دوم شهریور ماه ادامه دارد.

پیش از این بارندگی تابستانی در هفتم مرداد ماه امسال باعث جاری شدن سیل در مناطق غربی مازندران شده بود که علاوه بر خسارات سنگین ، چند کشته بر جای گذاشته بود.