کد خبر: 22840تاریخ انتشار : 11:07:56 - یکشنبه 11 سپتامبر 2022

اشتغال یک‌هزار و ۸۲۴ مددجوی مازندرانی با اعتبارات سفر استانی رئیس جمهور

۶ ماه پس از هفدهمین سفر استانی رئیس جمهور به مازندران و با ارجاع حدود ۱۵ هزار نامه مرتبط با دریافت تسهیلات، معاون امور اقتصادی استاندار مازندران از اشتغال یک‌هزار و ۸۲۴ مددجو با پرداخت ۵۴ میلیارد تومان از محل اعتبارات سفر استانی خبر می‌دهد.  براساس آمار مسوولان پاسخگویی مطالبات مردمی در استانداری مازندران در […]

اشتغال یک‌هزار و ۸۲۴ مددجوی مازندرانی با اعتبارات سفر استانی رئیس جمهور

۶ ماه پس از هفدهمین سفر استانی رئیس جمهور به مازندران و با ارجاع حدود ۱۵ هزار نامه مرتبط با دریافت تسهیلات، معاون امور اقتصادی استاندار مازندران از اشتغال یک‌هزار و ۸۲۴ مددجو با پرداخت ۵۴ میلیارد تومان از محل اعتبارات سفر استانی خبر می‌دهد.

 براساس آمار مسوولان پاسخگویی مطالبات مردمی در استانداری مازندران در سفر آیت الله سیدابراهیم رئیسی به مازندران ۵۷ هزار و ۳۳۷ مورد درخواست مردمی ثبت شد که از این تعداد ۱۴ هزار و ۹۹۵ مورد مربوط به دریافت تسهیلات بوده که از این بین دریافت تسهیلات قرض الحسنه، رونق تولید، کمک‌های مالی، وام خود اشتغالی و وام اشتغال پنج درخواست اول مردم استان از رئیس‌جمهور بود.

اکنون براساس آمار معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری مازندران تمامی درخواست‌های مردمی در ارتباط با دریافت تسهیلات در قالب‌های مختلف به بانک‌های عامل استان ارجاع و حدود سه‌هزار میلیارد تومان اعتبار هم برای تحقق این مطالبات مردمی از رئیس جمهور در نظر گرفته شده است.

حسن خیریانپور، معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار مازندران روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از مجموع حدود ۱۵ هزار نفر از درخواست کنندگان دریافت تسهیلات از رئیس جمهور در استان، چهار هزار و ۲۰۰ نفر خواستار دریافت تسهیلات اشتغال زایی مددجویی بودند که تاکنون به یک‌هزار و ۷۲۵ مددجوی کمیته امداد و بهزیستی استان با همراهی بانک‌های صنعت و معدن ، ملی و کارآفرینی امید مبلغ ۵۴ میلیارد و ۷۰ میلیون تومان پرداخت شده است.

وی با بیان این که ارقام تسهیلات پرداختی اشتغالزایی برای مددجویان کمیته امداد و بهزیستی براساس نوع طرح متفاوت است ، گفت : در مجموع تا پایان سال جاری حدود ۱۵۰ میلیارد و ۱۲۰ میلیون تومان تسهیلات اشتغالزایی به مددجویان زیرپوشش بهزیستی و کمیته امداد از محل درخواست‌های مردمی از رئیس جمهور در استان پرداخت می‌شود.

خیریانپور با بیان این که با پرداخت تمامی تسهیلات اشتغالزایی مددجویان کمیته امداد و بهزیستی در مازندران که مصوبه سفر رئیس جمهوری به این استان است برای حدود پنج هزار و ۷۲۸ به صورت مستقیم اشتغال ایجاد خواهد شد ، افزود : تنها در کمتر از ۶ ماه گذشته با همراهی بانک‌های استان و با پرداخت ۵۴ میلیارد و ۷۰ میلیون تومان از این نوع تسهیلات برای یک هزار  و ۸۲۴ نفر اشتغالزایی و بیمه کارگری و یا کارفرمایی آنان در اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ثبت شده است.

وی ادامه داد : درخواست تسهیلات اشتغالزایی مددجوی کمیته امداد و بهزیستی از رئیس جمهور با توجه به بافت اقتصادی استان به طور عمده در زمینه واحدهای فرآوری و بسته بندی محصولات کشاورزی، صنایع تبدیلی لبنیات، دامداری و صنایع دستی است.

 آیت الله سیدابراهیم رئیسی، رئیس جمهور در هفدهمین سفر استانی دولت سیزدهم، روز جمعه ۲۰ اسفند وارد استان مازندران شد. بازدید از تعدادی طرح‌ اقتصادی و عمرانی و بازدیدهای سرزده، دیدار با اقشار مردم، دیدار با مجموعه کارشناسان ارشد محیط زیست و همچنین شرکت در شورای اداری استان در سفر یک‌روزه رئیس جمهور به مازندران برنامه‌ریزی شده بود.

نتیجه نخستین سفر هیات دولت سیزدهم به مازندران تصویب حدود ۱۷ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای حوزه‌های مختلف بود که از این مبلغ حدود ۶۲۴ میلیارد تومان به صورت نقدی در مرحله اول اختصاص یافت.
استاندار مازندران در روز ۲۸ فروردین ۱۴۰۱ با اعلام تشکیل ستاد ویژه پیگیری مصوبات سفر رییس جمهوری به این استان، در حکمی حسین شاه‌پری را به عنوان مسوول ستاد و بازرس ویژه پیگیری منصوب کرده است.

کمیته امداد امام خمینی (ره) مازندران حدود ۲۷۰ هزار مددجو را زیرپوشش دارد که از این تعداد، ۱۳۰ هزار نفر زنان سرپرست خانوار هستند.

بهزیستی مازندران هم ۱۶۲ هزار خانوار با ۳۶۰ هزار نفر جمعیت را زیرپوشش دارد.