کد خبر: 22883تاریخ انتشار : 14:12:34 - یکشنبه 18 سپتامبر 2022

۷ شهرستان مازندران به رنگ آبی کرونایی درآمدند

بر اساس آخرین وضعیت رنگ بندی کرونایی مناطق مختلف کشور، ۷ شهرستان مازندران در وضعیت آبی و باقی شهرستان ها در وضعیت زرد کرونایی قرار دارند. بر اساس آخرین آمار دانشگاه علوم پزشکی مازندارن نیز ۵۳ بیمار کرونایی در استان بستری بوده که از این تعداد ۳۱ نفر در بخش مراقبت های ویژه تحت نظر […]

۷ شهرستان مازندران به رنگ آبی کرونایی درآمدند

بر اساس آخرین وضعیت رنگ بندی کرونایی مناطق مختلف کشور، ۷ شهرستان مازندران در وضعیت آبی و باقی شهرستان ها در وضعیت زرد کرونایی قرار دارند. بر اساس آخرین آمار دانشگاه علوم پزشکی مازندارن نیز ۵۳ بیمار کرونایی در استان بستری بوده که از این تعداد ۳۱ نفر در بخش مراقبت های ویژه تحت نظر هستند.

بر اساس آخرین اطلاع رسانی رنگ بندی کرونایی مناطق مختلف کشور از سوی مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، در مازندران به جز شهرستان های میاندورود، سیمرغ، بابل، آمل، بابلسر، نور و نوشهر که در وضعیت آبی هستند، مابقی مناطق استان با رنگ زرد کرونایی مشخص شده اند.

بر طبق این گزارش در استان مازندران شهرستان‌ های با وضعیت قرمز و نارنجی وجود ندارد و🟡۱۷ شهرستان‌ گلوگاه، بهشهر، نکا، ساری، قائمشهر، جویبار، سوادکوه شمالی، سوادکوه، فریدونکنار، محمودآباد، چالوس، کلاردشت، عباس آباد، تنکابن و رامسر در وضعیت زرد قرار دارند.

در این راستا رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران با اشاره به آمار مبتلایان کرونا در استان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: طی شبانه روز گذشته تعداد ۱۵ بیمار مشکوک به کرونا بر اساس تشخیص بالینی در بیمارستان های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مازندران در سطح استان بستری و ظرف همین مدت تعداد ۹ نفر از افراد بستری شده، از بیمارستان ها مرخص شدند و تکمیل روند درمانی خود را در منزل ادامه خواهند داد.

فرهاد غلامی افزود: هم اکنون ۴۴ بیمار مشکوک به کرونا بر اساس تشخیص بالینی در مراکز تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مازندران بستری هستند که از این تعداد ۲۸ نفر با علائم حاد تنفسی در بخش های مراقبت ویژه تحت درمان قرار دارند.

از سوی دیگر، بنابر اعلام روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بابل، با پذیرش جدید یک بیمار جدید و ترخیص ۲ بیمار بهبود یافته در شبانه روز گذشته، مجموع بستری شدگان کرونا به ۹ نفر رسید که از این تعداد ۳ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند.

بر این اساس، مجموع آمار بستری شدگان در بیمارستان های تحت پوشش دانشگاه‌ های علوم‌ پزشکی مازندران و بابل ۵۳ نفر اعلام شده است که از این تعداد ۳۱ نفر بدحال بوده و در بخش مراقبت های ویژه بستری هستند.