کد خبر: 22891تاریخ انتشار : 20:29:03 - یکشنبه 18 سپتامبر 2022

آسمان مازندران تا پایان هفته آفتابی و گرم است

هواشناسی مازندران از استقرار سامانه پایدار جوی از امروز تا پایان هفته جاری خبرداد و پیش‌بینی کرد که آسمان این استان در طی این مدت صاف و آفتابی و با افزایش نسبی دما همراه است.  هواشناسی مازندران پیش‌بینی کرد که با استقرار این سامانه پایدار جوی دمای هوا نیز بتدریج روند افزایشی را در پیش […]

آسمان مازندران تا پایان هفته آفتابی و گرم است

هواشناسی مازندران از استقرار سامانه پایدار جوی از امروز تا پایان هفته جاری خبرداد و پیش‌بینی کرد که آسمان این استان در طی این مدت صاف و آفتابی و با افزایش نسبی دما همراه است.

 هواشناسی مازندران پیش‌بینی کرد که با استقرار این سامانه پایدار جوی دمای هوا نیز بتدریج روند افزایشی را در پیش خواهد گرفت و این افزایش در روز دوشنبه محسوس‌تر است بگونه ای که میانگین دمای هوا نیز در طی این مدت در مناطق مرکزی و شرقی به ۳۲ تا ۳۴، در مناطق غربی به ۲۸ تا ۳۰ و در ارتفاعات و مناطق کوهستانی نیز به ۲۵ تا ۲۸ درجه سانتی‌گراد بالای صفر می‌رسد.

جدول پیش‌بینی پنج روزه هواشناسی نشان می‌دهد که دمای هوا طی فردا دوشنبه در ساری، آمل، جویبار و گلوگاه به ۳۴ درجه سانتی‌گراد بالای صفر می‌رسد که در مقایسه با دیگر شهرها بیشترین میزان است. همچنین بیشترین میزان افزایش دما در مناطق کوهستانی و ییلاقی مربوط به ارتفاعات کجور نوشهر است. دمای هوای این منطقه در طی روزهای دوشنبه و سه‌شنبه به ۲۹ درجه سانتی‌گراد بالای صفر میرسد.

هواشناسی شرایط جوی مازندران ​​​براساس تجزیه و تحلیل آخرین نقشه های پیـش یابـی هواشناسـی طی امروز و فردا را صاف تا قسمتی ابری همراه با افزایش تدریجی دما و در بعداز ظهر در ارتفاعات نیمه غربی با افزایش ابر و احتمال رگبار باران و رعد و برق پراکنده با بیشینه دما در مناطق ساحلی و جلگه ای بین ۲۸ تا ۳۴ و در ارتفاعات نیز بین ۲۵ تا ۲۹ درجه سلسیوس پیش‌بینی کرده است.

آسمان مازندران در روز سه‌شنبه صاف تا قسمتی ابری و در شب از سمت غرب با افزایش ابر پیش‌بینی شده است. دمای هوا نیز در طی این مدت در مناطق ساحلی و جلگه ای به ۲۸ تا ۳۴ و در ارتفاعات نیز به ۲۴ تا ۲۹ درجه سانتی‌گراد بالای صفر می‌رسد.

شرایط جوی مازندران از روز چهارشنبه تا پایان هفته جاری صاف تا نیمه ابری گاهی با افزایش ابر و از بعدازظهر در ارتفاعات نیمه غربی استان با احتمال رگبار باران و رعد و برق پراکنده با بیشینه دما در مناطق ساحلی و جلگه ای بین ۲۷ تا ۳۲ و در ارتفاعات نیز بین ۲۴ تا ۲۸ درجه سلسیوس پیش‌بینی شده است. 

داده‌های آماری از ایستگاه‌های هواشناسی مازندران نشان می‌دهد که امیرآباد با ثبت دمای  ۳۲.۴ و آلاشت با ۲۱.۱  درجه سانتی‌گراد بالای صفر گرم‌ترین و خنک‌ترین مناطق استان طی ۲۴ ساعت گذشته بودند.

دمای هوای ساری مرکز مازندران نیز امروز در گرمترین ساعت به ۳۲ درجه سانتی‌گراد بالای صفر می‌رسد که این میزان در مقایسه با روز گذشته یک درجه افزایش نشان می‌دهد.

وضعیت دریای خزر نیز طی امروز و فردا با موج کوتاه و باد متوسط پیش‌بینی شده است.