کد خبر: 22895تاریخ انتشار : 20:34:35 - یکشنبه 18 سپتامبر 2022

فراهم‌شدن تمهیدات لازم برای بازگشت زائران اربعین

سیدمحمود حسینی‌پور استاندار مازندران  اظهار کرد: در مجموع از استان مازندران ۳۵موکب در خدمت به زائران اباعبدالله حسین فعالیت داشتند. وی افزود: این تعداد موکب‌ها در مرز مهران، در مسیر نجف به کربلا و در استان‌های سامرا و کاظمین مراکزی بودند که موکب‌های مازندران به زائران خدمت‌رسانی کردند. استاندار مازندران بیان کرد: در ارزیابی‌های انجام […]

فراهم‌شدن تمهیدات لازم برای بازگشت زائران اربعین

سیدمحمود حسینی‌پور استاندار مازندران  اظهار کرد: در مجموع از استان مازندران ۳۵موکب در خدمت به زائران اباعبدالله حسین فعالیت داشتند.

وی افزود: این تعداد موکب‌ها در مرز مهران، در مسیر نجف به کربلا و در استان‌های سامرا و کاظمین مراکزی بودند که موکب‌های مازندران به زائران خدمت‌رسانی کردند.

استاندار مازندران بیان کرد: در ارزیابی‌های انجام شده، موکب‌های مازندران جز موکب‌هایی بودند که بیشترین خدمات را به زائران ارائه دادند که خدمات متنوعی بود.

حسینی‌پور با تقدیر از همکاری مردم و خدمات موکب‌ها، تصریح کرد: همه افرادی که از موکب‌های مازندران خدمت‌رسانی گرفتند راضی بودند و مردم گرایش ویژه‌ای به موکب‌های مازندران داشتند این موضوع را به عینه لمس کردم و سوال کردم اعلام کردند برخی از زائرانی که سال‌های قبل از ما خدمات گرفتند امسال بعد از پرس و جو از موکب‌‌ها خدمات دریافت می‌کنند.

 وی با بیان اینکه مازندران دیار علویان است و جز این از مازندران انتظار نمی‌رود، اظهار کرد: جا دارد از مردم ولایت‌مداری که بیش از ۱۰هزار شهید تقدیم انقلاب کردند و این ادامه همان نهضتی است که شهدای ما در مازندران ایجاد کردند و الان هم فرزندان ما دارند ادامه همین راه را می‌روند.

استاندار مازندران درباره تدابیر انتقال زائران از مرزهای زمینی، اظهار کرد:  طبق ماموریتی که به اداره کل راه و شهرسازی مازندران داده شد مقرر شد تمام ظرفیت استان را در اختیار زائران اباعبدالله حسین(ع) در پیک برگشت مسافران قرار دهند.

حسینی‌پور با بیان اینکه تمهیدات لازم برای برگشت زائران اندیشیده شد، گفت: باتوجه به اینکه پیک بازگشت از اربعین است به‌طور حتم مشکلاتی ممکن است داشته باشیم ولی تمام تلاش ما این است زائران به آرامش کامل برگردند.

وی در پایان گفت: اعلام کردیم موکب‌ها را تعطیل نکنند و خدماتی که زائران در رفت دریافت کردند در مسیر بازگشت چه در مرز مهران و چه در مسیر محورهای مواصلاتی هراز، کندوان و سوادکوه بحث خدمت‌رسانی از زائران در دستور کار قرار دارد./فارس