کد خبر: 23158تاریخ انتشار : 10:32:05 - یکشنبه 30 اکتبر 2022

مالیات از خانه های لوکس در مازندران دریافت می شود

فرج الله فتح الله پور شامگاه شنبه در جلسه شورای برنامه ریزی استان با اشاره به افزایش درآمد اختصاصی برخی دستگاه‌ها از جمله آموزش و پرورش در استان گفت: پیگیری مالیات واحدهای مسکونی گران قیمت در استان نیز در دست پیگیری است. وی گفت: مالیات بر واحدهای مسکونی گران قیمت سبب مهار زمین خواری می‌شود […]

مالیات از خانه های لوکس در مازندران دریافت می شود

فرج الله فتح الله پور شامگاه شنبه در جلسه شورای برنامه ریزی استان با اشاره به افزایش درآمد اختصاصی برخی دستگاه‌ها از جمله آموزش و پرورش در استان گفت: پیگیری مالیات واحدهای مسکونی گران قیمت در استان نیز در دست پیگیری است.

وی گفت: مالیات بر واحدهای مسکونی گران قیمت سبب مهار زمین خواری می‌شود و اثرات بسیاری خوبی در استان خواهد داشت و باید ستادی برای اخذ مالیات این واحدها با حضور دستگاه‌های ذیربط تشکیل شود.

وی دریافت مالیات خانه‌های لوکس را امری مهم و ضروری دانست وخواستار عملیاتی شدن آن شد و درباره درآمدهای مالیاتی استان گفت: مصوب درآمدهای مالیاتی استان در سال جاری شش هزار و ۶۹۰ میلیارد ریال بوده که ۸۸ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد داشته است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی مازندران سهم تعیین شده برای مالیات خانه‌های لوکس را در استان ۳۸ میلیارد تومان برشمرد و آن را ناچیز دانست.

فتح الله پور میانگین رشد درآمدهای مالیاتی را در کشور ۷۲ درصد ذکر کرد و افزود: اکثر استان‌ها بارشد بالای رقم میانگین برخوردار هستند.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه مازندران سهم درآمدهای عمومی استان را هفت هزار میلیارد تومان کرد و افزود: از محل فروش اموال مازندران نیز ۶۰۰ میلیارد تومان درآمد کسب شده است.