کد خبر: 23164تاریخ انتشار : 10:40:41 - یکشنبه 30 اکتبر 2022

حل مشکل کمبود دارو طی ۷ تا ۱۰ روز آینده

صالحی فرد معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی مازندران با بیان اینکه مشکل کمبود دارو کشوری است، گفت: طبق برنامه ریزی‌های انجام شده انتظار داریم مشکل کمبود دارو در استان طی ۷ تا ۱۰ روز آینده برطرف شود. او افزود:پیش بینی می‌شود طی این مدت به ثبات نسبی در زمینه آنتی بیوتیک‌ها و سرم‌ها […]

حل مشکل کمبود دارو طی ۷ تا ۱۰ روز آینده

صالحی فرد معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی مازندران با بیان اینکه مشکل کمبود دارو کشوری است، گفت: طبق برنامه ریزی‌های انجام شده انتظار داریم مشکل کمبود دارو در استان طی ۷ تا ۱۰ روز آینده برطرف شود.

او افزود:پیش بینی می‌شود طی این مدت به ثبات نسبی در زمینه آنتی بیوتیک‌ها و سرم‌ها برسیم.

صالحی فرد گفت: برخی از خطوط تولید آنتی بیوتیک اطفال که نیمه فعال بودند با توجه به برنامه‌ای که سازمان غذا و دارو در نظر گرفته در حال حاضر با حداکثر ظرفیت فعال شدند.

او افزود: در کنار افزایش ظرفیت تولید داخل، با توجه به حساسیت و اهمیت تولید دارو، بخشی از نیاز از طریق واردات هم تامین شده که بعد از شناسه گذاری طی ۲ تا ۳ روز آینده به سبد شرکت‌های پخش اضافه می‌شود.

صالحی فرد درباره علت کمبود دارو، گفت: برنامه ریزی برای  تامین دارو با دقت انجام نگرفته و اقدامات و پیش بینی‌هایی که باید در زمینه تامین نیاز‌های دارویی کشور انجام می‌شد با برنامه دقیقی انجام نشده است.

او با بیان اینکه کمبود‌ برخی از دارو‌ها از چند هفته قبل وجود داشته است،افزود: این کمبود‌ها در آنتی بیوتیک اطفال، سرم‌ها و اسپری‌های تنفسی بارز‌تر بود.