کد خبر: 23250تاریخ انتشار : 11:36:40 - یکشنبه 13 نوامبر 2022

دانشگاه ها پایگاه احزاب سیاسی نشود

روح الله سلگی  در جمع اساتید انقلابی دانشگاه‌های مازندران افزود: دانشگاه و دانشجو موتور محرکه کشور برای دستیابی به قله‌های پیشرفت آرمانی است. وی ادامه داد: دانشجویان کشورمان در طول ۴۳ سال گذشته تصویر روشنی از نقش خود در اعتلای مفاهیم اساسی معرفتی و اسلامی بازتاب داده‌اند. این مسئول سیاسی و امنیتی با اشاره به […]

دانشگاه ها پایگاه احزاب سیاسی نشود

روح الله سلگی  در جمع اساتید انقلابی دانشگاه‌های مازندران افزود: دانشگاه و دانشجو موتور محرکه کشور برای دستیابی به قله‌های پیشرفت آرمانی است.

وی ادامه داد: دانشجویان کشورمان در طول ۴۳ سال گذشته تصویر روشنی از نقش خود در اعتلای مفاهیم اساسی معرفتی و اسلامی بازتاب داده‌اند.

این مسئول سیاسی و امنیتی با اشاره به حوادث اخیر در برخی دانشگاه‌ها یادآور شد: حوادث تلخ برخی از دانشگاه‌ها در هفته‌های اخیر ناشی از گروگان‌گیری دانشجویان توسط احزاب و فعالیت سو گروه‌های سیاسی در محیط دانشگاهی است.

سلگی خاطرنشان کرد: دانشجویان فهیم با جداسازی صف خود از آشوبگران توطئه شوم دشمنان در حوادث اخیر را خنثی کردند.

وی با اظهار اینکه دانشگاه محل رویش اندیشه‌های ضد امپریالیستی است افزود: دانشگاه با تداوم حرکت در مسیر آرمان‌های رفیع انقلاب به قله‌های پیشرفت دست خواهد یافت.

این مسئول افزود: آرمان خواهی دانشجویان انقلابی در مسیر تجلی اراده‌های ایمانی موجب خشم و عصبانیت مظهر استکبار شده است.

معاون استاندار مازندران با تاکید بر لزوم توجه به رویکرد فرهنگی در حرکت دانشگاه‌ها خاطر نشان کرد: سرمایه گذاری برای رشد و اعتلای آموزه‌های وحیانی و فرهنگی در دانشگاه‌ها، ناکامی دشمنان را به دنبال دارد.

رئیس شورای اطلاع رسانی دولت در مازندران دانشگاه را مبدا تحول و توسعه آرمانی کشور دانست و افزود: نقش تأثیر گذار دانشجویان در گام دوم انقلاب باید برجسته باشد.

وی با اشاره به تلاش دشمنان برای تغییر ذائقه فرهنگی جوانان و آینده سازان ایران اسلامی افزود: راهبرد دشمنان علیه انقلاب اسلامی در مقطع فعلی تغییر جریان فکری نسل جوان و نوجوان کشورمان است.

سلگی، تکیه بر ارزش‌های متعالی اسلامی را راه برون رفت از چالش‌های بنیادی کشور عنوان و تصریح کرد: باید فرهنگ ما می‌توانیم در همه ارکان تصمیم سازی و توسعه کشور عملیاتی شود.

وی با اشاره به مشکلات فرهنگی کشور اظهار کرد: بخش مهمی از چالش‌های عرصه فرهنگی ناشی از عدم توجه به قابلیت‌های مؤثر عرصه فرهنگ در تحکیم اراده‌های پرشور معنوی و مردمی است که در کشور موج می‌زند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار افزود: باید با توجه به نیازهای فرهنگی و عمق بخشی به سبک زندگی دینی ابتکار عمل را در حوزه فرهنگ در دست بگیریم.

وی تصریح کرد: وادادگی و انفعال در رویکردهای فرهنگی مسیر رشد و بالندگی کشور را سد می‌کند و مسئولان بویژه در دانشگاه‌ها باید از دانشجویان به عنوان سرمایه‌های عظیم انسانی در برابر امواج سهمگین فرهنگی دشمنان صیانت کنند.