کد خبر: 23256تاریخ انتشار : 11:56:52 - یکشنبه 13 نوامبر 2022

نماینده مجلس خبرگان رهبری خواستار برخورد قاطع با فتنه‌گران شد

نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری از قوه قضاییه خواست با کسانی که به التهاب جامعه دامن می زنند، برخورد قاطع کند. آیت الله سید رحیم توکل از مسوولان خواست تا با برخورد جدی با فتنه‌گران اخیر ،زمینه هرگونه اقدام فتنه گری بعدی را ببندند،تاکید می کنم فتنه گران باید به سزای اعمالی که […]

نماینده مجلس خبرگان رهبری خواستار برخورد قاطع با فتنه‌گران شد

نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری از قوه قضاییه خواست با کسانی که به التهاب جامعه دامن می زنند، برخورد قاطع کند.

آیت الله سید رحیم توکل از مسوولان خواست تا با برخورد جدی با فتنه‌گران اخیر ،زمینه هرگونه اقدام فتنه گری بعدی را ببندند،تاکید می کنم فتنه گران باید به سزای اعمالی که انجام داده اند ،برسند.

وی ادامه داد: رافت اسلامی و بخشش در مقوله ای همچون فتنه گری و اغتشاش حد و اندازه ای دارد و نباید از این موضوع تا بدانجا استفاده شود که فتنه گران این خیال و آرامش به سرشان بزند که پس از ارتکاب فتنه با این رافت ،آزاد و مبرا می شوند.

وی ادامه داد: افراد فتنه گر بعد از دستگیری و ابراز ندامت در دادگاه مورد بخشش و رافت قرار می گیرند ،در حالی که انجام این رویه درست و به صلاح کشور نیست .

عضو مجلس خبرگان رهبری تاکید کرد : رافت و بخشش در مقوله هایی همچون فتنه ،آشوب و اغتشاش باید اندازه و درجه ای داشته باشد ، وقتی رافت اسلامی فراتر از آن صورت بگیرد ،خود معضل و آسیب است.

وی ادامه داد: در آشوب و فتنه های گذشته افرادی که در تظاهرات و راهپیمایی ها دستگیر شدند با همین رافت آزاد و مورد بخشش قرار گرفتند و امروز شاهدیم باز همین افراد وسط معرکه تخریب کشورو علیه نظام قرار دارند.

به گفته آیت الله توکل این موضوع باعث شده تا در هر فتنه ای با زحمت زیاد افراد دستگیر شوند و با رافت اسلامی آزاد می شوند ،معتقدم این روال غلطی است که در کشور پیاده شده است.

وی تاکید کرد : باید در این مسائل برخورد به جا و منطقی انجام شود چرا که اگر به گرگ رحم کنیم به گوسفند ظلم شده است.

نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان به نحوه برخورد قانونی دیگر کشورها با موارد تخلف اشاره و تصریح کرد : شاهزاده سعودی که با ماشین گرانقیمت در کشور آمریکا بدلیل سرعت بالا تخلف کرد ضمن توقیف و از رده خارج کردن خودرو  در قالب ضایعات ،هزینه این کار و انتقال خودرو نیز از او اخذ شد و این نوع برخورد کشور آمریکا با افراد متخلف است.

وی ادامه داد : افرادی که  بسیاری از اموال عمومی کشور را از بین بردند باید پاسخگو باشند و جریمه اش را پرداخت کنند.

راه اندازی فتنه برنامه دشمن برای ضربه زدن به نظام است

آیت الله توکل با تاکیدبر ضرورت بصیرت و آگاهی توسط مردم گفت : در آشوب ها و تظاهرات اخیر دیدیم همه افرادی که در این وادی حضور یافتند ،فتنه گر نبودند ،بیشتر این افراد از روی کنجکاوی و پرس و جو به تظاهرات آمدند اما باز هم این افراد سیاهی لشکر فتنه گران شدند.

وی عده اغتشاشگران واقعی در حوادث اخیر را قلیل اعلام کرد و گفت : این افراد در میان مردم حامی نیز ندارند و فقط دست و پا می زدند تا بتوانند برای خود یارکشی کنند .

نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری افزود :فتنه گران تمام دستورات خود را از بالا و کشورهای مستکبر و دشمن نظام جمهوری اسلامی دریافت می کنند ،به راه انداختن فتنه برنامه دشمن برای رسیدن به اهدافش بود تا از این طریق با وارد کردن خسارت و آشوب به نظام ضربه بزنند، هرچند این فتنه خسارت های مادی و حتی شهادت هموطنان را به همراه داشت  اما برکاتی از جمله شناسایی افراد داعشی ، تروریست ، کومله و کمونیست در کشور رقم خورد.

ولایت فقیه محور اصلی قدرت انقلاب اسلامی است

آیت الله توکل در خصوص هتک حرمت به لباس روحانیت نیز گفت : دشمن با شناخت جایگاه عظیم مرجعیت این نقشه را طراحی کرده است ،چرا که می دانند ،ولایت فقیه مرکز و کانون قدرت در ایران است و هر ایرانی به پشتوانه داشتن چنین رهبر دینی در امان است .

وی افزود : دشمنان برای اینکه بتوانند به این مرکز قدرت ضربه بزنند ،ابتدا ضربه زدن و تخریب یاران او که همان روحانیون هستند را آغاز کردند که خوشبختانه هوشیاری و بیداری مردم و عدم پیروی از این شیوه باعث شد تا آنها در اهداف و برنامه های خود در این زمینه متوقف بمانند .

نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری ادامه داد : این نوع رفتار دشمنان نشان دهنده ضعف  و ناتوانی آنها در مقابل عظمت و اقتدار نظام جمهوری  اسلامی است که با همه فتنه هایی که طی این سال ها براه انداختند، نتوانستند به اهداف خود برسند.

وی همچنین درباره سخنان برخی از افراد جامعه اشاره کرد و گفت : برگزاری رفراندوم حرف مسخره ای است ، تاکید می کنم به عنوان یک فرد مسلمان حرفی نزنید که دشمن به اسلام ما بخندد، حرف ها باید  منطقی زده شود.

آیت الله توکل اظهار داشت : این که گفته شده زنان ایران ۴۳ سال زیر ظلم هستند ،نشان می دهد که این آقایان از اوضاع عربستان بی خبرند  که در آن کشور زنان هنوز حق سواد و رانندگی ندارند ./ایرنا