کد خبر: 23271تاریخ انتشار : 12:38:56 - چهارشنبه 16 نوامبر 2022

متوسط پیشرفت فیزیکی طرح‌های مصوب سفر رئیس جمهور به مازندران به حدود ۷۰ درصد رسید

رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی مازندران با اظهار این که ۴۳ طرح مصوب سفر آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی رئیس جمهور به استان با تزریق یک هزار میلیارد تومان اعتبار حداکثر تاپایان سال جاری افتتاح و به بهره‌برداری می‌رسد ، گفت : اکنون پیشرفت فیزیکی این طرح ها به۶۸ درصد رسیده است. فرج الله فتح […]

متوسط پیشرفت فیزیکی طرح‌های مصوب سفر رئیس جمهور به مازندران به حدود ۷۰ درصد رسید

رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی مازندران با اظهار این که ۴۳ طرح مصوب سفر آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی رئیس جمهور به استان با تزریق یک هزار میلیارد تومان اعتبار حداکثر تاپایان سال جاری افتتاح و به بهره‌برداری می‌رسد ، گفت : اکنون پیشرفت فیزیکی این طرح ها به۶۸ درصد رسیده است.

فرج الله فتح الله‌پور با بیان این که، ۱۳۶ طرح نیمه‌تمام سفر استانی رئیس جمهور به مازندران با جذب به موقع اعتبارات ملی و استانی حداکثر تا پایان سال ۱۴۰۲ به بهره برداری می‌رسد، از تسریع در اجرای طرح‌های مصوب سفر آیت الله رئیسی رئیس‌جمهور به مازندران خبر داد و افزود: در هفت ماه گذشته ۱۰ طرح مورد تاکید رئیس جمهور با تلاش بی‌وقفه مسوولان استانی و حمایت‌های وزارتخانه‌های مربوطه در مازندران به بهره‌برداری قطعی رسید.

وی با بیان این که، این طرح‌ها به طور عمده در حوزه ورزشی، زیرساختی، اقتصادی، عمرانی و فرهنگی بوده است، گفت: با تکمیل این طرح‌های نیمه تمام برای ۸۹۳ نفر به صورت مستقیم شغل ایجاد شده است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی مازندران تکمیل تالار مرکزی ساری و بازسازی ورزشگاه وطنی قائمشهر را ۲ طرح شاخص تکمیل شده مصوب سفر رئیس جمهور به مازندران در ماه‌های گذشته برشمرد و ادامه داد: ۴۰ طرح دیگر در حوزه‌های اقتصادی، تولیدی و زیرساختی هم تا پایان امسال به بهره‌برداری خواهد رسید.

فتح الله پور تصریح کرد : اکنون ۴۰ طرح مصوب سفر رئیس جمهور به مازندران به طور متوسط ۶۸ درصد پیشرفت فیزیکی دارد که شاخص‌ترین آن نیروگاه زباله سوز ساری است که پیش‌بینی می‌شود تمامی این طرح‌ها تاپایان سال جاری به بهره‌برداری برسد.

وی تاکید کرد : ۱۳۶ طرح دیگر مصوب سفر رئیس جمهور به مازندران حداکثر تا پایان سال ۱۴۰۲ افتتاح خواهد شد و برای تکمیل این اولویت‌های زیرساختی، عمرانی و اقتصادی استان ۱۷ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی مازندران با بیان این که ۵۰ درصد از اعتبارات مصوب سفر رئیس جمهور به استان در حوزه عمرانی است، افزود : طبق زمان‌بندی تمامی طرح‌ها در بخش‌های مختلف با تلاش دستگاه‌های اجرایی و پیگیری های ملی در زمان تعیین شده در گام اجرایی قرار خواهد گرفت.

فتح الله پور گفت: ۱۱ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار در حوزه سرمایه گذاری در سفر استانی رئیس جمهور به مازندران مصوب شد که بانک‌های عامل استان باید با تلاش مستمر برای اعطای این تسهیلات اقدام کنند.

وی با اشاره به خواسته‌های استانداری از دستگاه‌های اجرایی مازندران برای تسریع در تکمیل طرح‌های اقتصادی، عمرانی و زیرساختی مصوب سفر رئیس جمهور، ادامه داد: مدیران کل دستگاه های اجرایی برای جذب اعتبارات به طور مستمر با وزارتخانه‌های مربوطه رایزنی داشته باشند.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی مازندران با بیان این که دستگاه‌های اجرایی به صورت مکتوب نماینده ویژه خود را برای پیگیری مصوبات سفر رئیس جمهور به سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان معرفی کنند، اضافه کرد: ارائه گزارش عملکرد مستمر برای ارزیابی پیشرفت فیزیکی طرح با جدیت از سوی ادارات دنبال شود.

 آیت الله سیدابراهیم رئیسی، رئیس جمهور در هفدهمین سفر استانی دولت سیزدهم، روز جمعه ۲۰ اسفند وارد استان مازندران شد. بازدید از تعدادی طرح‌ اقتصادی و عمرانی و بازدیدهای سرزده، دیدار با اقشار مردم، دیدار با مجموعه کارشناسان ارشد محیط زیست و همچنین شرکت در شورای اداری استان در سفر یک‌روزه رئیس جمهور به مازندران برنامه‌ریزی شده بود.

استاندار مازندران در روز ۲۸ فروردین ۱۴۰۱ با اعلام تشکیل ستاد ویژه پیگیری مصوبات سفر رییس جمهور به این استان، در حکمی حسین شاه‌پری را به عنوان مسوول ستاد و بازرس ویژه پیگیری منصوب کرده است.