کد خبر: 23278تاریخ انتشار : 12:46:52 - چهارشنبه 16 نوامبر 2022

کشف هزار فقره ادوات غیرمجاز شکار و صید پرندگان در مازندران

مسلم آهنگری  با اظهار اینکه محیط بانان در مناطق تحت پوشش مشغول رصد و پایش فعالیت هستند، افزود: بیش از هزار هکتار از مناطق تحت پوشش با عنوان پارک‌ها، مناطق حفاظت شده و شکار ممنوع در استان وجود دارد. وی با اظهار اینکه زمان فصل گاوبانگی از نیمه شهریور تا نیمه مهر ماه است، گفت: […]

کشف هزار فقره ادوات غیرمجاز شکار و صید پرندگان در مازندران

مسلم آهنگری  با اظهار اینکه محیط بانان در مناطق تحت پوشش مشغول رصد و پایش فعالیت هستند، افزود: بیش از هزار هکتار از مناطق تحت پوشش با عنوان پارک‌ها، مناطق حفاظت شده و شکار ممنوع در استان وجود دارد.

وی با اظهار اینکه زمان فصل گاوبانگی از نیمه شهریور تا نیمه مهر ماه است، گفت: در این فصل و فصل مهاجرت پرندگان به تالاب‌ها مناطق حفاظت شده و زیستگاه‌ها توسط محیط بانان رصد و پایش می‌شود.

وی با اشاره به وجود ۸۰۰ آب بندان در استان افزود: شاهد مهاجرت پرندگان مهاجر به تالاب‌های استان از جمله میانکاله هستیم.

آهنگری یادآور شد: تاکنون بیش از ۴۷۶ شکارچی متخلف در استان شناسایی و منجر به تشکیل ۳۶۲ فقره پرونده در این زمینه شده و از آنان ۲۷۶ قبضه سلاح و ادوات غیرمجاز کشف شده است.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست مازندران ادامه داد: هزار و ۱۶۵ ادوات غیرمجاز شامل فشنگ، دوربین، تور شکار نیز از شکارچیان غیرمجاز کشف و ضبط شده است.

وی با اشاره به افزایش جریمه‌های شکار و صید گفت: طبق آخرین مصوبه شورای عالی محیط زیست مقرر شد جرایم ناشی از شکار هر چهار سال یک بار بازنگری و افزایش داده شود و اکنون نیز جرایم متناسب و بازدارنده است.