کد خبر: 23299تاریخ انتشار : 13:28:33 - یکشنبه 20 نوامبر 2022

تصویب کلیات طرح ساماندهی ساخت و ساز غیرمجاز در مازندران

استاندار مازندران عنوان داشت : طرح ساماندهی ساخت و ساز غیرمجاز یک دستور از سوی رئیس جمهور است که باید اجرایی شود. در اجرای صحیح این طرح باید فازبندی های لازم همچون جریمه مالی، قطع آب و برق و نظایر آن اعمال گردد. ‎ سیدمحمود حسینی پور در جلسه قرار گاه مقابله با جنگل خواری، […]

تصویب کلیات طرح ساماندهی ساخت و ساز غیرمجاز در مازندران

استاندار مازندران عنوان داشت : طرح ساماندهی ساخت و ساز غیرمجاز یک دستور از سوی رئیس جمهور است که باید اجرایی شود. در اجرای صحیح این طرح باید فازبندی های لازم همچون جریمه مالی، قطع آب و برق و نظایر آن اعمال گردد. ‎ سیدمحمود حسینی پور در جلسه قرار گاه مقابله با جنگل خواری، زمین خواری و ساخت وسازهای غیرمجاز استان باعنوان اینکه ساخت و سازهای غیرمجاز بعنوان یک معضل، سال های سال در سطح ملی، استانی و شهرستانی موجب دغدغه مردم و مسئولین شده است، افزود: بایدیکبار برای همیشه با خواست و عزم همگانی و اهرم قانون این موضوع مهم را حل و فصل کنیم.
استاندار مازندران از تصویب کلیات طرح ساخت و ساز غیرمجاز به عنوان یک اتفاق بسیار مهم خبر داد و با اشاره به این که این طرح در کارگروه زیربنایی و شورای برنامه ریزی استان مصوب خواهد شد، خاطرنشان کرد: شیوه نامه اجرایی پیشگیری از ساخت و ساز غیرمجاز در مرحله نهایی قرار دارد و هر ساخت و سازی که در حال حاضر بصورت غیرمجاز در حال اجرا باشد، قلع و قمع می شود.وی با اشاره به این که دستگاه هایی که در ایجاد تخلفات ساخت و سازهای غیرمجاز نقش داشته باشند، شناسایی و معرفی می شوند، ادامه داد: همه باید برای ایجاد فضای سالم زیست و حفظ و صیانت از منابع خدادادی و اراضی باغی و کشاورزی بدور از هرگونه آسیب همکاری کنند.نماینده عالی دولت در استان با بیان اینکه سیاست های اجرایی این طرح را باید تدوین و زمان و مجری اجرای پروژه و تعداد فاز های این پروژه بزرگ می بایست مشخص گردد، افزود: طرح ساماندهی ساخت و ساز غیرمجاز یک دستور از سوی رئیس جمهور است که باید اجرایی شود. در اجرای صحیح این طرح باید فازبندی های لازم همچون جریمه مالی، قطع آب و برق و نظایر آن اعمال گردد.حسینی پور تصریح کرد: یکی از بهترین پروژه های مدیریتی بدون تردید تعیین تکلیف طرح ساماندهی ساخت و ساز غیرمجاز است و با منافع این طرح زیرساخت های استان مازندران متحول می شود و مجازات متخلفین سبب می شود، سایر افراد نتوانند به چنین تخلفاتی روی آورند.استاندار مازندران با تاکید بر این که اداره کل روستایی می بایست با فعال کردن تمامی دهیاران و با همکاری دستگاه های نظارتی و دولتی اقدام لازم را در این راستا صورت دهد، تاکید کرد: باید اقدامات این بخش بنحوی باشدتا ضمن صیانت از جنگل ها و اراضی ارزشمند مازندران، هرگونه تلاش اندک برای آسیب زدن و تجاوز به انفال در این استان با اقدام قانونی و قاطع روبرو شود.