کد خبر: 23348تاریخ انتشار : 10:12:53 - سه‌شنبه 29 نوامبر 2022

جانشین سپاه کربلا مازندران: وظیفه و تکالیف نخبگان در قبال جامعه سنگین‌تر است

جانشین فرمانده سپاه کربلای مازندران گفت: نخبگان به عنوان افرادی که در جامعه به عنوان الگو به شمار می روند وظیفه و تکالیفشان درقبال جامعه سنگین است.  سردار احمد برسلانی  در همایش نخبگان بسیجی و کارگزاران مازندران که در ساری برگزار شد، افزود: با توجه به اینکه نگاه مردم به الگوهایی است که در جامعه […]

جانشین فرمانده سپاه کربلای مازندران گفت: نخبگان به عنوان افرادی که در جامعه به عنوان الگو به شمار می روند وظیفه و تکالیفشان درقبال جامعه سنگین است.

 سردار احمد برسلانی  در همایش نخبگان بسیجی و کارگزاران مازندران که در ساری برگزار شد، افزود: با توجه به اینکه نگاه مردم به الگوهایی است که در جامعه حضور دارند این افراد با هدایتگری هایی که انجام می دهند، می توانند در برهه های زمانی خاص نقش آفرین باشند.

وی ادامه داد: در همین مساله اغتشاشات اخیر نشان داده شد که حضور و تببین گری درست و مناسب از سوی نخبگان همچون نخبگان بسیجی توانسته است جوانان فریب خورده را راهنمایی کنند تا از دیدگاه های غلط معاندین برگردند.

جانشین فرمانده سپاه کربلای مازندران با اشاره به فرمایشات اخیر رهبر معظم انقلاب و توصیه به بسیجی ماندن و افزایش معنویت گفت: این توصیه ها به نوعی سنگین شدن بار تکلیف همه ما است که باید به آن توجه داشته باشیم.

سردار برسلانی افزود: اتفاقاتی که چند روز اخیر در کشور رقم خورده است بخشی از آن بخاطر نبود معنویت و غافل شدن از برخی مسائل از جمله فضای مجازی است که از آن ناحیه نیز متحمل آسیب شدیم.

وی با اشاره به اینکه فضای مجازی نقطه ضعف به شمارمی رود ، ادامه داد: باید این نقاط ضعف را شناسایی کنیم چرا که ضعف در این بخش باعث شده تا فضای مجازی بتواند نوجوانان وجوانانمان را به خیابان بیاورد و هزینه های سنگینی برای نظام ایجاد کند .

وی اظهارکرد : رهبر معظم انقلاب در سخنان خود بارها در خصوص لزوم دشمن شناسی فرمایشاتی داشتند و همواره تاکید کردند که نقاط ضعف و قوت دشمنان را بشناسید.

جانشین فرمانده سپاه کربلای مازندران گفت: اما ما در برخی بخش ها کوتاهی کردیم چرا که جهاد تبیین مورد تاکید رهبر معظم انقلاب را به درستی انجام ندادیم.

وی ادامه داد: در چند روز اخیر و حوادثی که رخ داده است برخی ها جاده صاف کن های معاندین بودند در حالیکه اگر چنانچه تفکر بسیجی خود را در دانشگاه ها حاکم می کردیم برخی جوانان براثر القائات دشمنان و ماهواره ها قرار نمی گرفتند.

سردار برسلانی گفت: قدرت انتشار اخبار و مطالب در فضای مجازی ۷۰ برابر دیگر رسانه ها است و این قدرت انتشار القائات، باورها و دروغ های بزرگ دشمن باعث نمی شد که افراد را تحت الشعاع قرار دهد و لازمه آن بود که در دانشگاه ها وظایف تبیین گری و روشنگری خود را داشته باشیم.

وی ادامه داد: اگر بیاییم براساس تکلیفی که رهبر معظم انقلاب بر دوش بسیجیان گذاشته است می توانیم بخشی از مشکلات پیش روی مردم حل کنیم به ویژه اینکه بسیج حلقه واصل مردم و کارگزاران هستند.

به گفته سردار برسلانی بسیجیان با نگاه ویژه احصای مشکلات را به عنوان کتاب راهبردی در اختیار کارگزاران قرار داده اند و امیدواریم مورد توجه قرار بگیرد تا بتوانند مشکلاتی از مشکلات مردم را برطرف کنند.

وی تاکید کرد : نخبگان بسیجی شبانه روز با اخلاص و معنویت و غیرت در کار و فعالیت هستند تا ایران اسلامی به تمدن نوین اسلامی برسد.

در ادامه این نشست جلسات پرسش و پاسخ نخبگان بسیجی با معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار، معاون عمرانی استاندار و معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار مازندران برگزار و با اهدای لوح از تعدادی از نخبگان بسیجی قدردانی شد.