کد خبر: 23786تاریخ انتشار : 12:19:42 - دوشنبه 16 ژانویه 2023

قرآن کریم را از مهجوریت خارج کنیم

حجت الاسلام محسن قرائتی  در جلسه جامعه روحانیت شهرستان بابل در مدرسه علمیه خاتم الانبیا (ص) با بیان اینکه انسان‌ها سه دسته تولید کننده، توزیع کننده و مصرف کننده هستند، بر لزوم بازنگری در امور تاکید کرد و گفت: اغتشاشات به ما ثابت کرد همه مسائل را نباید به گردن خارج انداخت و نشان می‌دهد […]

حجت الاسلام محسن قرائتی  در جلسه جامعه روحانیت شهرستان بابل در مدرسه علمیه خاتم الانبیا (ص) با بیان اینکه انسان‌ها سه دسته تولید کننده، توزیع کننده و مصرف کننده هستند، بر لزوم بازنگری در امور تاکید کرد و گفت: اغتشاشات به ما ثابت کرد همه مسائل را نباید به گردن خارج انداخت و نشان می‌دهد قرآن را جدی نگرفتیم.

وی با اظهار اینکه برخی مسائل نظیر زکات واجب هستند، کم توجهی به زکات را از جمله مشکلات بیان کرد و گفت: درصد کمی از مردم زکات می‌پردازند و باید به این فریضه توجه ویژه شود.

وی با بیان اینکه ۲۲ واجب ملی فراموش شده وجود دارد، گفت: پیامبر (ص) در روز قیامت از مهجوریت قرآن کریم شکایت خواهند کرد و باید به کلام و کتاب الهی توجه ویژه ای داشته باشیم.

حجت الاسلام قرائتی با اشاره به درپیش بودن ماه رمضان تصریح کرد: آنچه روی منبرهای می گوئیم باید واجب یا مستحب باشد.

رئیس ستاد اقامه نماز با بیان اینکه باید از علم بی خاصیت به خدا پناه برد، ادبیات را مهم دانست و خواستار توجه طلاب و روحانیت به ادبیات شد و تجدید نظر در برخی از امور را لازم دانست و گفت: برخی امور نظیر تعطیلات پنجشنبه نادرست است.

وی با اظهار اینکه دو هزار و ۶۰۰ موضوع حقوقی از قرآن کریم استخراج شده است، افزود: یک سوم بودجه کشور صرف ساختمان و ساخت وساز می‌شود در حالی که بودجه تخصیصی به مسائل و حوزه قرآنی اندک است.

حجت الاسلام قرائتی با بیان اینکه آیات قرآن کریم را باید به زبان روز معنا و تطبیق دهیم، توجه به مفایم قرآنی را رمز پویایی و اعتلای جامعه دانست.