کد خبر: 24220تاریخ انتشار : 14:53:08 - پنج‌شنبه 2 مارس 2023

۱.۲ میلیون نفر از جمعیت مازندران جوان هستند

عادل عالیشان  در مراسم جشن روز جوان در ساری ضمن تبریک اعیاد شعبانیه و میلاد با سعادت حضرت علی اکبر علیه السلام اظهار داشت؛ وظیفه دستگاه ورزش و جوانان است که در مناسبت‌های مختلف برنامه‌های شاد و مفرح برای جوانان برنامه ریزی و اجرا کند و یکی از مهمترین مأموریت‌های ما ترویج ازدواج آسان و […]

۱.۲ میلیون نفر از جمعیت مازندران جوان هستند

عادل عالیشان  در مراسم جشن روز جوان در ساری ضمن تبریک اعیاد شعبانیه و میلاد با سعادت حضرت علی اکبر علیه السلام اظهار داشت؛ وظیفه دستگاه ورزش و جوانان است که در مناسبت‌های مختلف برنامه‌های شاد و مفرح برای جوانان برنامه ریزی و اجرا کند و یکی از مهمترین مأموریت‌های ما ترویج ازدواج آسان و تعالی خانواده است، چراکه خانواده مهمترین رکن است و برای تحکیم و تعالی نهاد خانواده باید همه دستگاه‌ها و نهادهای متولی تلاش کنند.

سرپرست اداره کل ورزش و جوانان مازندران افزود: ازدواج آسان و تحکیم خانواده از منویات مقام معظم رهبری و رئیس جمهور است و در جدیدترین تصمیم دولت محترم، تمامی دستگاه‌ها مکلف شدند اماکن مناسب خود را در اختیار مراسم ازدواج جوانان قرار دهند، تا هزینه‌های ازدواج جوانان کاهش یابد.

وی در جمع زوج‌های جوان مرکز استان مازندران گفت: کمیته سامان ازدواج در همه شهرستان‌ها و به ریاست فرمانداران تشکیل شد تا موانع و معضلات ازدواج جوانان مرتفع شود.

عالیشان تاکید کرد؛ راهبردهای مهمی در حوزه جوانان تعریف کردیم که ازجمله آن تشکیل منظم ستاد ساماندهی جوانان در سراسر استان است و در این ستاد موضوعات مهمی چون اشتغال، ازدواج، اوقات فراغت جوانان و… پیگیری می‌شود.

عالیشان با اشاره به جمعیت یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفری جوانان در استان مازندران گفت: همه دستگاه‌ها و نهادها باید سهم و وظایف خود را درخصوص موضوعات جوانان به صورت کامل انجام دهند تا با همدلی و هماهنگی همگان شاهد کاهش دغدغه‌های این قشر مؤثر باشیم.

گفتنی است در این مراسم که با اجرای برنامه‌های شاد و متنوع همراه بود، از زوج‌های جوان موفق، خیرین حوزه ازدواج و فعالان رسانه‌ای حوزه جوانان تجلیل به عمل آمد.