کد خبر: 24491تاریخ انتشار : 22:34:02 - سه‌شنبه 18 آوریل 2023

انهدام باند سازمان یافته قاچاق آرد در مازندران

سردار مرتضی میرزایی افزود: در راستای مقابله با قاچاق کالا و ارز به ویژه کالاهای اساسی و معیشت محور در پی کسب خبری مبنی بر قاچاق آردهای دولتی و فروش غیرمجاز آن برای مصارف غیرمرتبط و خوراک دام و طیور، موضوع به صورت ویژه در دستور کار پلیس امنیت اقتصادی قرار گرفت. فرمانده انتظامی استان […]

انهدام باند سازمان یافته قاچاق آرد در مازندران

سردار مرتضی میرزایی افزود: در راستای مقابله با قاچاق کالا و ارز به ویژه کالاهای اساسی و معیشت محور در پی کسب خبری مبنی بر قاچاق آردهای دولتی و فروش غیرمجاز آن برای مصارف غیرمرتبط و خوراک دام و طیور، موضوع به صورت ویژه در دستور کار پلیس امنیت اقتصادی قرار گرفت.

فرمانده انتظامی استان مازندران با اشاره به اشراف اطلاعاتی و تحقیقات میدانی کارشناسان پلیس امنیت اقتصادی از شناسایی شبکه سازمان یافته قاچاق آرد در سطح شهرستان ساری با همکاری برخی از نانوایان خاطی و تعدادی از کارکنان متخلف یک شرکت توزیع آرد خبر داد.

سردار میرزایی، اظهار کرد: این افراد از ابتدای سال ۱۴۰۱ تا پایان بهمن ماه همان سال با صدور حواله‌های صوری به قاچاق آرد پرداخته و آن را به صورت آزاد در بازار به دلالان می‌فروختند.

وی افزود: این افراد از محل فروش آردهای قاچاق، پول‌های دریافتی را به حساب یکی از کارکنان شرکت واریز و از آن طریق وجه دریافتی را بین خود تقسیم می‌کردند.

میرزایی، اضافه کرد: در ادامه تحقیقات، مأموران پلیس امنیت اقتصادی با بررسی دستگاه‌های پوز موجود در نانوایی‌ها در سطح شهرستان ساری دریافتند، چندین خبازی متخلف نیز از طریق تراکنش‌های صوری، اقدام به فروش آردهای دولتی به صورت آزاد می‌کنند.

فرمانده انتظامی استان مازندران با اشاره به شناسایی و دستگیری هشت متهم در این خصوص از کشف قاچاق ۱۴۴۰ تن آرد به ارزش ۲۸۸ میلیارد ریال خبر داد.

سردار میرزایی، افزود: با دستور مرجع قضائی، کارکنان متخلف شرکت پس از محرز شدن بزه انتسابی با صدور قرار موقت روانه زندان شدند و برای نانوایان متخلف ضمن صدور قرار وثیقه نسبت به کاهش سهمیه آرد خبازی آنان اقدام شد.

فرمانده انتظامی استان مازندران با اشاره به اینکه ارزش و جایگاه مهم نان در سبد غذایی خانوارها به خصوص اقشار کم درآمد و سیاست حمایتی دولت با در نظر گرفتن یارانه در این خصوص موجب شده، برخی افراد با زیر پا گذاشتن قانون و ارزش‌های انسانی این کالای اساسی را از مسیر توزیع و مصرف قانونی خارج و یارانه‌ای که دولت برای حمایت از تغذیه مردم اختصاص داده را به جیب بزنند.

سردار میرزایی از عزم جدی پلیس امنیت اقتصادی در مقابله با قاچاق کالا و ارز خبر داد و افزود: پلیس در راستای تحقق شعار سال ” مهار تورم و رشد تولید” از هیچ تلاشی فروگذار نخواهد کرد.