کد خبر: 24637تاریخ انتشار : 14:20:47 - دوشنبه 8 مه 2023

آغاز برداشت نوبرانه سبز از باغ‌های سرسبز مازندران

معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی مازندران گفت: برداشت نوبرانه گوجه سبز از هفته گذشته از ۱۶۰۰ هکتار باغ‌های گوجه سبز مازندران آغاز شد. مولایی با اشاره به این که بیشترین باغ‌های گوجه سبز مازندران در مناطق مرکزی این استان واقع شدند گفت: پیش بینی میشود امسال ۲۰ هزار تن گوجه سبز از باغ‌های استان […]

آغاز برداشت نوبرانه سبز از باغ‌های سرسبز مازندران

معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی مازندران گفت: برداشت نوبرانه گوجه سبز از هفته گذشته از ۱۶۰۰ هکتار باغ‌های گوجه سبز مازندران آغاز شد.

مولایی با اشاره به این که بیشترین باغ‌های گوجه سبز مازندران در مناطق مرکزی این استان واقع شدند گفت: پیش بینی میشود امسال ۲۰ هزار تن گوجه سبز از باغ‌های استان برداشت شود.

وی ادامه داد: مدیریت تغذیه، مبارزه با آفات و بیماری‌ها، عملیات به زراعی و هرس به موقع باغ‌های گوجه سبز افزایش ۲۰ درصدی تولید این محصول باغی را امسال موجب شده است.

به گفته‌ی مولایی ارقام محلی، بادکوبه‌ای، برقانی و شهریار بیشترین ارقام کشت شده گوجه سبز در مازندران است.

گوجه سبز از جمله درختانی با میوه‌ی هسته دار است که یا به صورت متمرکز و یا در میان درختان مرکبات به صورت حاشیه‌ای کشت می‌شود.

گفتنی است، برداشت گوجه سبز تا نیمه خرداد درمازندران ادامه دارد.و ۷۰ درصد گوجه سبز‌های باغ‌های مازندران به سایر استان‌های کشور ارسال می شود.