کد خبر: 24732تاریخ انتشار : 14:09:39 - دوشنبه 29 مه 2023

باقرزاده: برنج کشاورزان با قیمت مناسب خریداری شود

نماینده بابلسر در مجلس شورای اسلامی با اقتصاد از واردات برنج گفت: دستور داده شود تا با قیمت مناسب و تمام شده برنج کشاورزان خریداری شود.  علی اصغر باقرزاده در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی در تذکری با انتقاد از عدم توجه به وضعیت کشاورزان شمال کشور گفت: دولت سیزدهم شعار حمایت از تولیدکننده […]

باقرزاده: برنج کشاورزان با قیمت مناسب خریداری شود

نماینده بابلسر در مجلس شورای اسلامی با اقتصاد از واردات برنج گفت: دستور داده شود تا با قیمت مناسب و تمام شده برنج کشاورزان خریداری شود.

 علی اصغر باقرزاده در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی در تذکری با انتقاد از عدم توجه به وضعیت کشاورزان شمال کشور گفت: دولت سیزدهم شعار حمایت از تولیدکننده ها را سر داد و وزیر و معاون اول دولت وعده خرید تضمینی را دادند اما نسبت به واردات برنج اقدام شده است حال اینکه طبق قانون واردات از مردادماه تا آبان ماه که فصل برداشت برنج بوده، ممنوع است؛ این وضعیت باعث خروج ارز برای واردات برنج از کشور خارج شده است. واردات بی رویه برنج کمر تولیدکننده را می شکند.

وی با اشاره به مشکلات کشاورزان در تهیه سوخت، کود و گرانی سم گفت: دولت باید به داد کشاورزان و تولیدکنندگان داخلی برسد و دست واردکننده ها و سودجویان را قطع کند. دستور دهید تا با قیمت مناسب و تمام شده برنج کشاورزان خریداری شود.