کد خبر: 24736تاریخ انتشار : 14:20:01 - دوشنبه 29 مه 2023

خریداری ۱۰ هزار تن کلزا و گندم در مازندران

حسن عنایتی کلیجی با اشاره به آغاز فرایند خرید تضمینی کلزا و گندم در مازندران، گفت: ۱۰ هزار تن کلزا و گندم تاکنون در مازندران خریداری شده است. او افزود:۶ هزار و ۵۸۹ تن کلزا از کشاورزان مازندرانی تاکنون خریداری شد و بهای این محصول به کشاورزانی که تا تاریخ ۲۳ اردیبهشت محصول خودشان را […]

خریداری ۱۰ هزار تن کلزا و گندم در مازندران

حسن عنایتی کلیجی با اشاره به آغاز فرایند خرید تضمینی کلزا و گندم در مازندران، گفت: ۱۰ هزار تن کلزا و گندم تاکنون در مازندران خریداری شده است.

او افزود:۶ هزار و ۵۸۹ تن کلزا از کشاورزان مازندرانی تاکنون خریداری شد و بهای این محصول به کشاورزانی که تا تاریخ ۲۳ اردیبهشت محصول خودشان را تحویل مراکز خرید دادند پرداخت شد.

عنایتی گفت: حدود ۷ میلیارد تومان از بهای خرید کلزا تاکنون به حساب کشاورزان پرداخت شده است و پیگیری برای پرداخت مابقی طلب کشاورزان در حال انجام است.

او با بیان اینکه هر کیلو کلزا با قیمت ۲۲ هزار تومان از کشاورزان خریداری می‌شود، افزود: شهرستان‌های گلوگاه و بهشهر به ترتیب بیشترین میزان خرید کلزا را تاکنون انجام داده اند.

عنایتی به خرید گندم در استان هم اشاره کرد و گفت: ۳ هزار و ۸۸۴ تن گندم تاکنون از کشاورزان مازندرانی بصورت تضمینی خریداری شده است.

او افزود: بیشترین میزان خرید گندم تاکنون به ترتیب مربوط به شهرستان‌های بهشهر و گلوگاه بود و این محصول با قیمت ۱۵ هزار تومان به ازای هر کیلو از کشاورزان خریداری می‌شود.