کد خبر: 24738تاریخ انتشار : 14:26:03 - دوشنبه 29 مه 2023

صنایع دستی کوب‌بافی در مازندران احیا می شود

حسین ایزدی  با بیان اینکه در راستای باز زنده‌سازی رشته کوب‌بافی، معاونت صنایع‌دستی استان با استفاده از نظر کارشناسان تندیس‌هایی با تکنیک کوب‌بافی طراحی شده، گفت: کوب‌بافی از گذشته‌های دور در این استان قدمت دارد و به عنوان زیرانداز و فرش استفاده می‌شد. معاون صنایع‌دستی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی مازندران ادامه داد: با تغییرات […]

صنایع دستی کوب‌بافی در مازندران احیا می شود

حسین ایزدی  با بیان اینکه در راستای باز زنده‌سازی رشته کوب‌بافی، معاونت صنایع‌دستی استان با استفاده از نظر کارشناسان تندیس‌هایی با تکنیک کوب‌بافی طراحی شده، گفت: کوب‌بافی از گذشته‌های دور در این استان قدمت دارد و به عنوان زیرانداز و فرش استفاده می‌شد.

معاون صنایع‌دستی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی مازندران ادامه داد: با تغییرات روش زندگی و گسترش مدرنیته و تولید فرش‌های ماشینی به وفور با قیمت مناسب و در رنگ‌ها و طرح‌های مختلف و سوی دیگر سختی تکنیک تولید کوب‌بافی، این هنر صنعت به غبار فراموشی سپرده شد.

وی خاطرنشان کرد: معاونت صنایع‌دستی استان درسال جاری با برگزاری دوره‌های آموزشی، شناسایی هنرمندان و حمایت از آنها اشتغال دراین رشته را توسعه داده است.

تندیس‌های تولید شده در هفته صنایع‌دستی برای بزرگداشت مقام صنعت‌گران و پیشکسوتان صنایع‌دستی استان طی مراسم باشکوهی با حضور مدیرکل و مسئولین استانی به رسم قدردانی به آنها اعطا خواهد شد.

بیش از هشت هزار هنرمند صنایع دستی در مازندران فعالیت می‌کنند.