کد خبر: 24749تاریخ انتشار : 12:07:29 - سه‌شنبه 30 مه 2023

تولید سالانه ۱.۵ میلیون تن محصولات دامی در مازندران

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران گفت: سالانه بالغ بر یک و نیم میلیون تن تولید محصولات دامی در استان داریم و مازندران یکی از استان های شاخص کشور در تولیدات دامی است. حسن عنایتی کلیجی امروز در آیین تکریم و معارفه معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی مازندران اظهار کرد: توسعه زنجیره طیور از […]

تولید سالانه ۱.۵ میلیون تن محصولات دامی در مازندران

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران گفت: سالانه بالغ بر یک و نیم میلیون تن تولید محصولات دامی در استان داریم و مازندران یکی از استان های شاخص کشور در تولیدات دامی است.

حسن عنایتی کلیجی امروز در آیین تکریم و معارفه معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی مازندران اظهار کرد: توسعه زنجیره طیور از سیاست ها و برنامه های جهاد کشاورزی مازندران است و به دنبال آن هستیم فعالیت‌های این بخش را به اتحادیه‌ها و تشکل‌های این حوزه واگذار کنیم.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران تصریح کرد: نگاه ما معطوف به تولید، زنجیره‌ها، بازار و صادرات محصولات کشاورزی است و این محصولات قابل عرضه به سایر کشورهاست و می‌تواند با محصولات تولیدی سایر کشورها رقابت کند.

عنایتی یادآور شد: در شرایط کنونی نیاز به رشد تولید داریم و به‌رغم مشکلاتی که در حوزه تولید محصولات دامی وجود دارد باید با همکاری دامداران، زنجیره ها و اتحادیه های این بخش، میزان تولیدات دامی استان را افزایش دهیم.

وی ادامه داد: رویکرد جوانگرایی را در سازمان حکمفرما کردیم و میدان بیشتری به جوانان خواهیم داد.

عنایتی با بیان اینکه آمار و اطلاعات حوزه دام و طیور باید راستی آزمایی شود و بر اساس آمار و اطلاعات درست، تصمیم گیری های درستی داشته باشیم، خاطرنشان کرد: از ظرفیت اتحادیه ها، انجمن ها و نخبگان این بخش استفاده و بهره گیری می‌کنیم چرا که سازمان نیاز به روحیه و رویه جدید دارد و هیچکس نباید برای سازمان حاشیه‌سازی کند و به دنبال حاشیه باشد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران با قدردانی از زحمات همه همکاران معاونت بهبود تولیدات دامی در ستاد استان و شهرستان ها که زحمات بسیار زیادی را متقبل شدند، طی حکمی محمدمهدی عباس زاده را به عنوان سرپرست معاونت بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی مازندران منصوب و از زحمات مسعود احمدی حاجی در زمان تصدی این مسئولیت تجلیل کرد.