کد خبر: 24753تاریخ انتشار : 12:11:40 - سه‌شنبه 30 مه 2023

شکوفایی اقتصادی مستلزم سرمایه گذاری در زکات است

آیت الله محمدباقر محمدی لائینی  در شورای زکات شرق استان با تاکید براین که رونق و شکوفایی اقتصاد مستلزم سرمایه گذرای بر روی زکات است، افزود: به فرموده قرآن، زکات به‌عنوان یک عبادت و یک اصل اقتصادی اهمیت دارد. وی افزود: در دنیا کشورهایی هستند که فقط با دام درآمدهای آن چنانی تولید می‌کنند و […]

آیت الله محمدباقر محمدی لائینی  در شورای زکات شرق استان با تاکید براین که رونق و شکوفایی اقتصاد مستلزم سرمایه گذرای بر روی زکات است، افزود: به فرموده قرآن، زکات به‌عنوان یک عبادت و یک اصل اقتصادی اهمیت دارد.

وی افزود: در دنیا کشورهایی هستند که فقط با دام درآمدهای آن چنانی تولید می‌کنند و ما هم باید در این زمینه سیاست‌گذاری کنیم اما دامداران به خاطر هزینه‌های سنگین نهاده‌ها حاشیه‌نشین می‌شوند.

نماینده ولی فقیه در مازندران با بیان اینکه زکات هم‌پایه نماز بوده و عبادت است، تصریح کرد: به فرموده امام باقر (ع)، قبولی نماز محور قبولی همه عبادات است، اما قبولی نماز به قبولی زکات است.

وی گفت: ستاد اقامه نماز برای توفیق باید در اقامه زکات موفق باشد و سرمایه‌گذاری روی یک یا چند مورد از اقلام ۹ گانه زکات؛ کشمش و خرما، گندم و جو،، طلا و نقره، گاو، گوسفند و شتر، نباید نادیده گرفته شود.

آیت الله محمدی لائینی بر لزوم حمایت از ارزش‌ها و پیگیری مطالبات تاکید کرد و گفت: ادامه داده و مطالبات خودمان را داشته باشیم و جهاد تبیین را ادامه بدهیم، به سفارش سردار شهید سلیمانی از دل تهدیدها فرصت ایجاد کنیم‌.