کد خبر: 24783تاریخ انتشار : 15:20:54 - پنج‌شنبه 1 ژوئن 2023

نوسازی ۹۹۰۰ واحد مسکونی در بافت‌های فرسوده مازندران‌

مدیرکل راه و شهرسازی مازندران گفت: نوسازی ۹ هزار و ۹۰۰ واحد مسکونی در بافت‌های فرسوده را در دستور کار داریم.  علی دیوسالار مدیرکل راه و شهرسازی مازندران در جمع خبرنگاران اظهار داشت: مازندران از ظرفیت‌های خوبی در حوزه ساخت و ساز برخوردار است و از ۶۳ شهر مازندران  در ۴۳ شهر مکان‌یابی متعددی در […]

نوسازی ۹۹۰۰ واحد مسکونی در بافت‌های فرسوده مازندران‌

مدیرکل راه و شهرسازی مازندران گفت: نوسازی ۹ هزار و ۹۰۰ واحد مسکونی در بافت‌های فرسوده را در دستور کار داریم.

 علی دیوسالار مدیرکل راه و شهرسازی مازندران در جمع خبرنگاران اظهار داشت: مازندران از ظرفیت‌های خوبی در حوزه ساخت و ساز برخوردار است و از ۶۳ شهر مازندران  در ۴۳ شهر مکان‌یابی متعددی در حوزه ساخت و ساز در بافت های فرسوده در دستور کار  قرار گرفت.

وی با بیان اینکه اداره کل راه و شهرسازی ساخت هزار و ۲۷ واحد مسکن را برنامه ریزی کرده است تصریح کرد:از این تعداد ۲۵۳ واحد امروز و با حضور وبیناری وزیر راه و شهرسازی در مازندران افتتاح شد.

مدیرکل راه و شهرسازی مازندران در ادامه خاطرنشان کرد: در حوزه بافت‌های فرسوده اداره کل راه و شهرسازی مازندران با هدف احیای بافت،نوسازی و ایجاد مراکز بهداشتی و غیره  ورود می کند و ساخت ۷ هزار واحد مسکن در بافت های فرسوده را در دستور کار داشتیم که پیشنهاد شد در بافت های فرسوده سهمیه ما به ۱۵ هزار واحد مسکونی برسد.

دیوسالار افزود: برنامه ابلاغی امسال اداره کل راه و شهرسازی مازندران ساخت ۹هزار و ۹۰۰ واحد مسکونی بافت فرسوده در مازندران است.

وی به کمبود زمین در مازندران هم اشاره کرد و یادآور شد: بخش عمده‌ای از اراضی مازندران مرغوب و درجه یک و دو بوده که چون نمی توانیم زمین تهیه کنیم پیشنهاد ساخت مسکن در بافت های فرسوده ارائه شد.

مدیرکل راه و شهرسازی مازندران همچنین با تاکید بر اینکه بیشتر بافت‌های فرسوده در محلات کوچک و در معابر باریک قراردارند و قطعات زمین نیز کمتر از ۲۰۰ متر مربع است اظهار کرد: ارتقا سطح کیفی زندگی در این محلات با احیا بافت انجام می شود و در کوی غفاری ساری و یا امت آباد آمل پروژه هایی راه‌اندازی و ساخته شد و پارک معلولین و مراکز بهداشتی نیز ساخته شده است.

دیوسالار همچنین در پاسخ به تسنیم در زمینه اعتبارات راه‌اندازی برخی طرح های ساخت و ساز در محلات فرسوده گفت: به غیراز ساخت مسکن در بافت های فرسوده، ۵۴۰ میلیارد ریال اعتبار برای اجرای ۳۵ پروژه در قالب خانه محله،مراکز بهداشتی و فرهنگی و یا پارک هزینه شد.

بهره‌برداری از ۲۵۳ واحد مسکونی نوسازی شده در بافت‌های فرسوده استان مازندران و‌‌ در شهرهای آمل، بابل، بابلسر، ساری، نکا، بهشهر و محمودآباد و قائمشهر به بهره‌برداری رسید. 

این طرح ها با حضور وبیناری مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی، محمد آئینی معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران و دیگر مسئولان استان برگزار شد و مراسم افتتاح و بهره‌برداری از بیش از ۵ هزار واحدمسکونی در بافت‌های فرسوده ۱۷ استان و ۶۷ شهر کشور در ۳۲ پروژه مازندران به تعداد ۲۵۳ واحد در ۹ شهر کلید خورد.

در این مراسم محضری مدیرکل توسعه مدیریت و منابع سازمان بازآفرینی کشور، علی دیوسالار مدیرکل راه‌ و شهرسازی مازندران و معاونین اداره کل و معاون بنیاد مسکن استان در اداره‌کل راه و شهرسازی استان حضور داشتند.