کد خبر: 24785تاریخ انتشار : 15:27:19 - پنج‌شنبه 1 ژوئن 2023

۱۰ هزار تن گندم از کشاورزان در مازندران خریداری شد

عباسعلی وفایی نژاد  افزود: در راستای سیاست‌های حمایتی دولت از بخش کشاورزی، عملیات خرید تضمینی محصولات کشاورزی گندم و کلزا در استان مازندران توسط اداره کل غله و خدمات بازرگانی استان در حال انجام است. مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان مازندران اظهار داشت: با گذشت یک هفته از زمان آغاز خرید تضمینی گندم در […]

۱۰ هزار تن گندم از کشاورزان در مازندران خریداری شد

عباسعلی وفایی نژاد  افزود: در راستای سیاست‌های حمایتی دولت از بخش کشاورزی، عملیات خرید تضمینی محصولات کشاورزی گندم و کلزا در استان مازندران توسط اداره کل غله و خدمات بازرگانی استان در حال انجام است.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان مازندران اظهار داشت: با گذشت یک هفته از زمان آغاز خرید تضمینی گندم در استان بیش از ۱۰ هزار تن گندم از کشاورزان مازندرانی خریداری شد و خرید تضمینی دانه روغنی کلزا از کشاورزان مازندرانی نیز به ۷ هزار تن رسید.

وفایی نژاد افزود: در سال جاری ۳۲ مرکز شامل مراکز خرید ملکی و کارخانه‌های آرد سازی و سیلوهای بخش خصوصی و مراکز تعاونی روستایی جهت خرید محصول گندم در استان مازندران تجهیز و آماده برای عملیات خرید تضمینی گندم می‌باشند.

وی همچنین در خصوص زمان پایان خرید تضمینی دانه روغنی کلزا اعلام کرد: مراکز خرید تضمینی اداره کل غله تا زمان پایان برداشت کلزا در مزارع استان آمادگی لازم برای تحویل گرفتن این محصول از کشاورزان را دارند.

وفایی نژاد با درخواست از کشاورزان برای خودداری از فروش گندم به دلالان و واسطه‌ها، تاکید کرد: تمهیدات لازم به منظور عدم خروج گندم تولیدی از شبکه‌های رسمی و تعیین شده برای مصرف انسانی صورت گرفته و خرید و فروش گندم خارج از این سیستم احتمال سو استفاده عوامل غیرمجاز از کشاورزان را فراهم می‌نماید.

مدیرکل غله استان مازندران تاکید کرد: ضرورت دارد کشاورزان عزیز قبل از تحویل دادن محصول تولیدی خود به مراکز خرید تضمینی اداره کل غله با مراجعه به جهاد کشاورزی شهرستانها نسبت به ثبت مشخصات خود در سامانه جامع پهنه بندی اقدام کنند.