کد خبر: 24861تاریخ انتشار : 13:20:14 - یکشنبه 11 ژوئن 2023

آلودگی منابع آبی و نفوذ شیرابه‌ها تبعات مدیریت نامناسب پسماند

عطاالله کاویان پیش از ظهر یکشنبه در جلسه مدیریت پسماند مازندران با اشاره به شرایط طبیعی زیستی و اکولوژیکی استان افزود: از این رو باید در زمینه مکان یابی لندفیل ها و پسماندها دقت و توجه ویژه ای شود. وی با اشاره به وجود جنگل‌های با ارزش چند میلیون ساله و مزارع کشاورزی در استان […]

آلودگی منابع آبی و نفوذ شیرابه‌ها تبعات مدیریت نامناسب پسماند

عطاالله کاویان پیش از ظهر یکشنبه در جلسه مدیریت پسماند مازندران با اشاره به شرایط طبیعی زیستی و اکولوژیکی استان افزود: از این رو باید در زمینه مکان یابی لندفیل ها و پسماندها دقت و توجه ویژه ای شود.

وی با اشاره به وجود جنگل‌های با ارزش چند میلیون ساله و مزارع کشاورزی در استان یادآور شد: دپوی زباله اثرات مخرب زیست محیطی به جا می‌گذارد.

وی به ذون بندی استان به ۹ منطقه برای مدیریت پسماند اشاره کرد و گفت: قرار بود مدیریت پسماندهای استان بر محوریت این مناطق صورت گیرد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست مازندران ادامه داد: به جز منطقه فریدونکنار و بابلسر و آمل که هنوز تعیین تکلیف نشده است در سایر مناطق نسبت به مدیریت پسماند و ساخت زباله سوز غیره اقدام شده است.

وی با اظهار اینکه محیط زیست به عنوان دستگاه ناظر مدیریت پسماند به شمار می‌رود، گفت: همواره بازدیدهای مشترک به کمک دستگاه‌های مختلف از این مناطق صورت می‌گیرد.

کاویان به چالش‌ها و مشکلات فراروی مدیریت پسماند در استان اشاره و اضافه کرد: آلودگی منابع آب و خاک از جمله مشکلات می‌شود.

وی شیرابه‌ها را از دیگر مشکلات بیان کرد و گفت: برخی از شناگاه های استان تحت تأثیر مستقیم این مراکز پسماند قرار گرفته است.