کد خبر: 25651تاریخ انتشار : 12:18:19 - دوشنبه 11 سپتامبر 2023

سند فرهنگی مازندران رونمایی می شود

روح الله سلگی  در نشست با رؤسای ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران گفت: وزیر ارشاد دولت سیزدهم شخصیتی فرهیخته، اندیشمند و مدیر در تراز دولت انقلابی و نیز توانمند در سکانداری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است و با مدیریت وی وزارت ارشاد نقش جامعیت خویش را در مدیریت فرهنگی کشور احیا کرد. سلگی […]

روح الله سلگی  در نشست با رؤسای ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران گفت: وزیر ارشاد دولت سیزدهم شخصیتی فرهیخته، اندیشمند و مدیر در تراز دولت انقلابی و نیز توانمند در سکانداری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است و با مدیریت وی وزارت ارشاد نقش جامعیت خویش را در مدیریت فرهنگی کشور احیا کرد.

سلگی اظهار کرد: تمامی عناصر و مسئولان این وزارتخانه در پرچمداری عرصه فرهنگ کشور مسئولیت کلیدی دارند.

معاون استاندار مازندران خاطر نشان کرد: در دولت سیزدهم وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به جایگاه اصلی خود در نقش آفرینی و طراحی مهندسی فرهنگی کشور باز گشته است.

این مسئول استانی با تشریح قابلیت‌های ممتاز فرهنگی مازندران اظهار کرد: انتظار ما این است که مدیران ارشاد در تراز این استان که پایگاه اولیه شیعیان است، گام‌های اثربخش بردارند.

وی با اشاره به مسئولیت محوری مسئولان و دست اندرکاران ارشاد شهرستان‌ها در جریان سازی فرهنگی افزود: مسئولان ارشاد باید از مدیریت‌های کارتابلی و اداری به عناصر جریان ساز فرهنگی تبدیل شوند و مجری تفکر فرهنگی حاکم بر دولت باشند.

وی لزوم تدوین تقویم فرهنگی در مازندران را یادآور شد و با اشاره به نقش دبیری شورای فرهنگ عمومی شهرستان‌ها توسط رؤسای ارشاد که باید نگاه دقیق و مسئولانه ای به آسیب‌های این حوزه داشته باشند افزود: اهتمام جدی برای تقویت فرهنگ بومی و محلی و ایجاد نشاط اجتماعی و غنای روز مازندران که به همت دولت سیزدهم در تقویم رسمی کشور به ثبت رسید، از مأموریت‌های مهم رؤسای ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی در این استان است.

سلگی با اشاره به چالش‌های فرهنگی مازندران افزود: تردیدی نیست که بخشی از چالش‌های پیدا و پنهان ما در حوزه فرهنگی تحت تأثیر نفوذ و طراحی فرهنگی دشمن با هدف انحطاط در استان‌های شمالی شکل گرفته است.

وی ادامه داد: القا سبک زندگی وارداتی و نفوذ و رسوخ خرده فرهنگ‌ها، چالش‌های عمده استان در حوزه فرهنگی به شمار می‌روند.

معاون استاندار مازندران با انتقاد از بی تحرکی فرهنگی دولت‌های قبل در این استان خاطر نشان کرد: طی سالیان گذشته هیچ سند بالادستی استانی و نقشه راه فرهنگی در استان تدوین نشده است.

وی تصریح کرد: ظرف دو ماه آینده از اطلس فرهنگی و تا پایان سال جاری از سند مهندسی فرهنگی استان رونمایی خواهد شد.

جانشین استاندار در ستاد اربعین مازندران همچنین با تجلیل از حضور پرشور مردم مؤمن دیار علویان در حماسه اربعین حسینی گفت: حضور توفنده و غرنده ملت ایران و مردم مازندران در راهپیمایی اربعین نشانگر پیوند ناگسستنی آنان با آل الله بود.