کد خبر: 25712تاریخ انتشار : 12:37:43 - دوشنبه 25 سپتامبر 2023

آماده سازی مزارع جهت انجام کشت پاییزه

پروین رفیعی در خصوص توصیه هواشناسی کشاورزی بیان کرد: بهتر است در در ساعات گرم روز از هرگونه سم‌پاشی و محلول پاشی باغات خودداری شود. وی ادامه داد: توصیه می‌شود تا در مناطق سرد و کشت در مناطق معتدل در اسرع وقت کشت کلزا تمام شود. رفیعی گفت: میوه‌های پوسیده در کف باغ جمع‌آوری و جهت […]

آماده سازی مزارع جهت انجام کشت پاییزه

پروین رفیعی در خصوص توصیه هواشناسی کشاورزی بیان کرد: بهتر است در در ساعات گرم روز از هرگونه سم‌پاشی و محلول پاشی باغات خودداری شود.

وی ادامه داد: توصیه می‌شود تا در مناطق سرد و کشت در مناطق معتدل در اسرع وقت کشت کلزا تمام شود.

رفیعی گفت: میوه‌های پوسیده در کف باغ جمع‌آوری و جهت کاهش جمعیت آفات به طور بهداشتی معدوم شود.

وی اضافه کرد: در برداشت محصولات رسیده و انتقال آن‌ها به فضاهای سرپوشیده تسریع شود.

وزش باد شدید و خیزش گرد خاک در دو روز آینده

کارشناس هواشناسی کشاورزی براساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش یابی هواشناسی اعلام کرد: امروز دراستان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی و اردبیل رگبار و رعد و برق و درنوار شمالی کردستان، شمال و غرب زنجان، گیلان، مازندران، غرب گلستان و ارتفاعات البرز مرکزی بارش پراکنده ادامه خواهد داشت.

وی ادامه داد: سه‌شنبه از شدت بارش در شمال غرب کاسته شده و رگبار پراکنده در مازندران، غرب گلستان و شمال سمنان رخ خواهد داد. چهارشنبه بارش پراکنده در مازندران، گلستان و شمال سمنان پیش‌بینی می‌شود.

رفیعی گفت : پنجشنبه و جمعه بارش خفیف در مازندران و ارتفاعات البرز شرقی دور از انتظار نیست.

وی اضافه کرد: طی دو روز آینده در نوار شرقی کشور به ویژه منطقه زابل وزش باد شدید، خیزش گرد و خاک، کاهش دید و کیفیت هوا دور از انتظار نیست