کد خبر: 26170تاریخ انتشار : 13:19:28 - شنبه 25 نوامبر 2023

سیاست های گردشگری در مازندران رویکرد مذهبی بگیرد

آیت الله محمدباقر محمدی لائینی صبح شنبه در گفت وگو با خبرنگاران درباره گردشگری مذهبی با تاکید براین که باید سیاست‌های گردشگری ما رویکرد مذهبی، ارزشی و انقلابی برجسته داشته باشد، افزود: ️حق گردشگران و مسافران این است که با همه زیبایی‌ها و نقاط قوت و مثبت مقاصد گردشگری آشنا شوند. وی اظهار داشت: مازندران […]

سیاست های گردشگری در مازندران رویکرد مذهبی بگیرد

آیت الله محمدباقر محمدی لائینی صبح شنبه در گفت وگو با خبرنگاران درباره گردشگری مذهبی با تاکید براین که باید سیاست‌های گردشگری ما رویکرد مذهبی، ارزشی و انقلابی برجسته داشته باشد، افزود: ️حق گردشگران و مسافران این است که با همه زیبایی‌ها و نقاط قوت و مثبت مقاصد گردشگری آشنا شوند.

وی اظهار داشت: مازندران یک استان مذهبی، دینی، انقلابی و ولایی است و به حق نام دیار علویان به این استان سرسبز داده شده و مازندران اولین نقطه‌ای است که بعد از مدینه و کوفه در آن حکومتی به نام اهل بیت و با رهبری فرزندی از فرزندان اهل بیت (ع) تشکیل شده است.

وی ادامه داد: بیش از هزار و ۲۶۰ امامزاده و بقاع متبرک داریم و پناهگاه سادات و ذریه پیغمبر اکرم (ص) بوده است، از آن روز تا الان این بقاع متبرکه یک قطب زیارتی و فرهنگی و محل زیارت و راز و نیاز مردم است.

آیت الله لائینی تصریح کرد: در انقلاب اسلامی نیز نقش مردم مازندران هم در حمایت‌های مالی پشت جبهه و هم در خود جبهه و در عملیات‌های مختلف بسیار پررنگ بود.

نماینده ولی فقیه در مازندران گفت: ️هیئات مذهبی، مساجد و محافل و حوزه‌های علمیه و علما و مفاخر برجسته در گذشته و امروز مازندران بی نظیر است، مازندران مرکز و قطب مذهبی می‌تواند باشد و باید سیاست‌های گردشگری ما رویکرد مذهبی و ارزشی و انقلابی برجسته ای باشد و آن کسانی که سیاستگذاری ها دستشان هست باید الگویی را تدوین کنند.

وی افزود: ما فعالیت‌های زیادی را در این خصوص انجام دادیم و قرارگاه و گروه‌های جهادی فراوانی از طلاب و بسیجیان و جوانان دانشگاهی پای کار آمدند.