کد خبر: 26624تاریخ انتشار : 12:50:19 - سه‌شنبه 9 ژانویه 2024

احیای امر به معروف نیازمند همگرایی است

آیت الله محمدباقر محمدی لائینی شامگاه دوشنبه در نشست دبیر امر به معروف و نهی از منکر کشور با مدیران استانی، اظهار کرد: حوزه امر به معروف و نهی از منکر خیلی حرف و نیاز به تبادل نظر دارد از این رو آسیب‌شناسی دست اندرکاران امر به معروف و نهی از منکر و جامعه هدف […]

آیت الله محمدباقر محمدی لائینی شامگاه دوشنبه در نشست دبیر امر به معروف و نهی از منکر کشور با مدیران استانی، اظهار کرد: حوزه امر به معروف و نهی از منکر خیلی حرف و نیاز به تبادل نظر دارد از این رو آسیب‌شناسی دست اندرکاران امر به معروف و نهی از منکر و جامعه هدف در بخش‌های دولتی و مردمی ضرورت دارد.

آیت الله محمدی لائینی تصریح کرد: امر به معروف و نهی از منکر هم وظیفه حکومت نسبت به مردم و هم وظیفه مردم نسبت به حکومت است.

نماینده ولی فقیه در مازندران همچنین بیان کرد: باید با علت‌های منکرزا مبارزه کنیم نه فقط با معلول‌ها یعنی با سرچشمه‌هایی که فساد ایجاد می‌کند زیرا گاهی برطرف کردن یک منکر منجر به پیشگیری از هزاران منکر جزئی می‌شود.

این مسؤول یادآور شد: نکته دیگر امنیت آمران به معروف است چه آمران مردمی و چه آمران در شورای امر به معروف و مردمی کردن امر به معروف کار خوبی بوده اما تأمین امنیت مهم است.

وی خاطرنشان کرد: ۲ هزار و ۷۰۰ گروه مردمی امر به معروف و نهی از منکر مایه افتخار است و گروه‌های امر به معروف تبلیغی طلاب داریم که به عشق دین و ارزش‌های انقلاب اسلامی در سواحل و میادین برود و امر به معروف و نهی از منکر کند.

آیت الله محمدی لائینی تاکید کرد: امر به معروف و نهی از منکر نیاز به هم‌افزایی و همگرایی دارد و کاری کنیم با کمک یکدیگر که این فریضه در جامعه اقامه شود.

این مسوول بیان کرد: بتوانیم کاری کنیم نظام مقدس جمهوری اسلامی در مقابل استکبار جهانی قوی شود و قدرت پیدا کند و شرطش این است که ما قوی شویم و قدرت معنوی و مادی پیدا کنیم.