کد خبر: 27112تاریخ انتشار : 13:17:29 - دوشنبه 26 فوریه 2024

شیب تُند انصراف داوطلبان مجلس در مازندران؛

جواد سالار  افزود: در حال حاضر تعداد داوطلبانی که در این دوره از انتخابات مجلس شورای اسلامی باقی مانده اند ۳۹۲ است و پیش بینی می شود تا پایان زمان مهلت باقی مانده برای انصراف افراد بیشتری از این گردونه خارج شوند. وی در خصوص مهلت قانونی برای انصراف داوطلبان اعلام کرد: ۷۲ ساعت مانده […]

شیب تُند انصراف داوطلبان مجلس در مازندران؛

جواد سالار  افزود: در حال حاضر تعداد داوطلبانی که در این دوره از انتخابات مجلس شورای اسلامی باقی مانده اند ۳۹۲ است و پیش بینی می شود تا پایان زمان مهلت باقی مانده برای انصراف افراد بیشتری از این گردونه خارج شوند.

وی در خصوص مهلت قانونی برای انصراف داوطلبان اعلام کرد: ۷۲ ساعت مانده به زمان برگزاری انتخابات، ‌۱۱ اسفند ماه فرصت اعلام انصراف هر یک از داوطلبان است.

سرپرست اداره کل سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری مازندران گفت که تاکنون بیشترین تعداد انصرافی ها در حوزه های انتخابیه بابلسر و فریدونکنار، ‌بابل و ساری به ترتیب ۱۷، ‌۱۶ و ۱۳ نفر است.

 

براساس اعلام استانداری مازندران سه هزار و ۲۱۰ شعبه اخذ رای برای دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری در نظر گرفته شد که از این تعداد ۲ هزار و ۵۶۹ شعبه ثابت، ۶۴۱ شعبه سیار، یک هزار و ۴۶۸ شعبه شهری و یک هزار و ۷۴۲ شعبه روستایی است.

بنا به اعلام ستاد انتخابات مازندران از حوزه‌های انتخابیه ۹ گانه این استان در مجموع ۷۴۸ نفر برای تصاحب یکی از ۱۲ کرسی مازندران در مجلس دوازدهم نام‌نویسی کردند که پس از بررسی پرونده‌ها و صلاحیت نامزدها در ۲ مرحله توسط هیئت اجرایی در استان و هیئت نظارت بر انتخابات کشور و همچنین افرادی که انصراف دادند، در نهایت تا این لحظه با آمار جدید ارایه شده از سوی شورای نگهبان۳۱۹ نفر در گردونه رقابت انتخاباتی باقی ماندند.