کد خبر: 27122تاریخ انتشار : 13:32:52 - دوشنبه 26 فوریه 2024

همایش بافندگان جاجیم در مازندران برگزار می‌شود

حسین ایزدی مدیرکل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی مازندران در نشست با شهردار آلاشت به اهمیت تولید بیشتر، افزایش کیفیت، فروش، صادرات و جذب سرمایه‌گذار در حوزه صنایع‌دستی تاکید کرد و گفت: باید برای توسعه و ارتقاء دست یافته‌ها و توانمندسازی بافندگان و اجرای تور آموزشی برنامه‌ریزی‌های مطلوب انجام گیرد. او به راه‌اندازی مرکز آموزش […]

همایش بافندگان جاجیم در مازندران برگزار می‌شود

حسین ایزدی مدیرکل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی مازندران در نشست با شهردار آلاشت به اهمیت تولید بیشتر، افزایش کیفیت، فروش، صادرات و جذب سرمایه‌گذار در حوزه صنایع‌دستی تاکید کرد و گفت: باید برای توسعه و ارتقاء دست یافته‌ها و توانمندسازی بافندگان و اجرای تور آموزشی برنامه‌ریزی‌های مطلوب انجام گیرد.

او به راه‌اندازی مرکز آموزش صنایع‌ دستی در شهر آلاشت اشاره کرد و افزود: برای تشکیل دوره‌های آموزشی صنایع‌دستی به مشارکت دانشگاه مازندران و آموزش و و پرورش نیازمندیم..

ایزدی از برگزاری همایش بافندگان جاجیم در آلاشت در هفته صنایع‌دستی خرداد ماه ۱۴۰۳ خبر داد و گفت: دبیرخانه این همایش در شهر آلاشت تشکیل می‌شود تا تمام اقدامات و برنامه‌های لازم در دبیرخانه پیگیری شود.

او ادامه داد: در حاشیه برگزاری این همایش تمامی دست یافته‌های نفیس منطقه به نمایش درمی‌آید.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی مازندران به ساماندهی بافندگان جاجیم آلاشت تاکید کرد.

شهر آلاشت به عنوان شهر ملی جاجیم در لیست شهر‌های ملی صنایع‌دستی کشور به ثبت رسیده است.