کد خبر: 27476تاریخ انتشار : 11:16:24 - دوشنبه 15 آوریل 2024

سفر ۱۸ میلیون گردشگر به مازندران در یک‌ماه

حسین ایزدی  افزود:‌ همچون روال سالهای گذشته بیشترین حجم اقامت مسافران در مازندران مربوط به مناطق غربی استان است که این مساله از وجود طبیعت جذاب کوه و سواحل دریای خزر در منطقه است. وی ادامه داد:‌ علاوه بر این بیشتر مسافران در یک ماه اخیر تمایل داشتند که در مناطق روستایی اقامت کنند به […]

سفر ۱۸ میلیون گردشگر به مازندران در یک‌ماه

حسین ایزدی  افزود:‌ همچون روال سالهای گذشته بیشترین حجم اقامت مسافران در مازندران مربوط به مناطق غربی استان است که این مساله از وجود طبیعت جذاب کوه و سواحل دریای خزر در منطقه است.

وی ادامه داد:‌ علاوه بر این بیشتر مسافران در یک ماه اخیر تمایل داشتند که در مناطق روستایی اقامت کنند به طوری که حدود ۳۰ درصد مسافران در این ایام اوقات خود را در این مناطق سپری کردند.

مدیر کل میراث فرهنگی، ‌گردشگری و صنایع دستی استان مازندران گفت: در این مدت بیشتر از هشت میلیون نفر از روستاهای استان بازدید کردند که از این تعداد میزان اقامت بیش از پنج میلیون نفر شب در این مناطق اقامت داشتند.

مازندران علاوه بر جاذبه های طبیعی همچون جنگل های هیرکانی و سواحل دریای خزر، قرار داشتن روستاها در دل طبیعت و نقاط بالادست و ییلاقی خود علت مضاعف در جذب مسافران در این مناطق شده است.

 

ایزدی همچنین حجم بالای بار تردد خودروها در جاده های مازندران را از دیگر شرایط تعطیلات نوروز امسال برشمرد و گفت:‌ در این مدت بیشتر از ۴۸ میلیون تردد خودرو در محورهای مواصلاتی استان ثبت شده است.

وجود جنگل های انبوه و سرسبز هیرکانی، ‌بیش از ۴۰۰ کیومتر ساحل و آب و هوای دلنشین به همراه وجود سه هزار اثر میراثی و تاریخی در مازندران، این استان را به کانون و مقصد سفر بسیاری از هموطنان کند.

۸۰ اثر میراث فرهنگی کشور در این استان وجود دارد که این آثار شامل بناهای تاریخی، آداب و رسوم و فرهنگ های مناطق مختلف مازندران است. که حجم بیشتر آثار فرهنگی ثبت شده مربوط به بناهای تاریخی است که ۴۰درصد این آثار را تشکیل می دهند.

۱۵ هزار موقوفه، ۲۱۴ هزار رقبه، یک هزار و ۳۶۱ امامزاده، بیش از هشت هزار اماکن متبرکه شامل مسجد، تکیه، حسینیه و سقانفار از جمله موقوفات و اماکن مذهبی مازندران هستند.