کد خبر: 27479تاریخ انتشار : 11:17:47 - دوشنبه 15 آوریل 2024

هرآنچه باید از اعزام زائران مازندرانی به حج تمتع ۱۴۰۳ بدانید

عباس اسمعیلی  افزود: این تعداد زائر در قالب ۳۲ کاروان از فرودگاه شهدای ساری به مقصد مدینه منوره اعزام خواهند شد و پس از انجام مناسک به مکه مکرمه اعزام می شوند. وی ادامه داد:‌ هنوز زمان دقیق پرواز عزیمت زائران حج تمتع مازندران مشخص نشده اما پیش بینی می شود این اعزام ها از […]

هرآنچه باید از اعزام زائران مازندرانی به حج تمتع ۱۴۰۳ بدانید

عباس اسمعیلی  افزود: این تعداد زائر در قالب ۳۲ کاروان از فرودگاه شهدای ساری به مقصد مدینه منوره اعزام خواهند شد و پس از انجام مناسک به مکه مکرمه اعزام می شوند.

وی ادامه داد:‌ هنوز زمان دقیق پرواز عزیمت زائران حج تمتع مازندران مشخص نشده اما پیش بینی می شود این اعزام ها از اواخر اردیبهشت ماه امسال انجام شود.

مدیر کل حج و زیارت مازندران توضیح داد:‌ تمامی این تعداد زائر اقدامات لازم برای ثبت نام و شرکت در کلاس های آموزشی را انجام داده اند و تا اواسط اردیبهشت ماه مابقی دوره های آموزشی مناسک حج را سپری خواهند کرد.

وی با اشاره به اینکه وضعیت سنی زائران حج تمتمع امسال مناسب است، ‌اظهار داشت: میانگین سنی زائران مازندرانی حدود ۵۵ سال است که از نظر توان جسمی برای انجام مناسک حج وضعیت مناسبی محسوب می شود.

اسمعیلی به زائران حج تمتع توصیه کرد با توجه به چشم انتظاری ۱۵ ساله و صرف زمان زیاد و هزینه برای مشرف شدن به حج تمتع با مطالعه و شناخت کامل مناسک حج در این سفر معنوی شرکت کنند و به توصیه روحانیون همراه کاروان ها توجه کنند.

، بر اساس اعلام سازمان حج و زیارت، امسال ۸۷ هزار و ۵۵۰ نفر در قالب ۶۱۴ کاروان از اواخر اردیبهشت از ۲۱ ایستگاه پروازی سطح کشور برای انجام مناسک حج تمتع به سرزمین وحی اعزام خواهند شد.