کد خبر: 27608تاریخ انتشار : 16:56:56 - سه‌شنبه 30 آوریل 2024

کسری دانشجو چالش روز دانشگاه‌های آزاد اسلامی

محمد مهدی تهرانچی  در اجلاسیه گروه کشوری علوم اجتماعی در چالوس افزود: در هفته‌ای که گذشت ۱۲۰ هزار نفر در رشته ریاضی، ۶ برابر در رشته تجربی و سه برابر در دیگر رشته‌ها شرکت کردند و این حکایت از یک ناهنجاری در انتخاب رشته در بین دانش‌آموزان دارد. وی ادامه داد: مباحثی پیرامون رفتار اجتماعی […]

کسری دانشجو چالش روز دانشگاه‌های آزاد اسلامی

محمد مهدی تهرانچی  در اجلاسیه گروه کشوری علوم اجتماعی در چالوس افزود: در هفته‌ای که گذشت ۱۲۰ هزار نفر در رشته ریاضی، ۶ برابر در رشته تجربی و سه برابر در دیگر رشته‌ها شرکت کردند و این حکایت از یک ناهنجاری در انتخاب رشته در بین دانش‌آموزان دارد.

وی ادامه داد: مباحثی پیرامون رفتار اجتماعی دانشجویان و دانش‌آموزان و داوطلبان آموزشی پرداختن به مباحث آموزشی از اهداف این گردهمایی بود.

تهرانچی اضافه کرد: آینده آموزش عالی در حقیقت در گرو توجه به حرکت هایی است که امروز در قالب انتخاب رشته رخ می دهد و این آینده کشور را رقم می‌زند.

وی بیان کرد: وقتی دانش آموزان براساس علایق و دریافت هایشان انتخاب رشته می‌کنند، دانشگاهیان باید علل این انتخاب و توزیع نامتوازن را بررسی کنند که امروز در این اجلاسیه در حوزه علوم اجتماعی مورد بررسی قرار گرفت و مسائل جدی هم مطرح شد که با همت و تلاش برطرف خواهد شد.

تهرانچی با اشاره به اینکه ما در یک جنگ ترکیبی قرار گرفتیم تصریح کرد: در هنر و رسانه بحث جامعه شناسی و مخاطب شناسی جایگاه بسیار مهمی دارد که به این مبحث نیز از سوی بیش از ۷۰ جامعه شناس از دانشگاه های آزاد سراسر کشور در این اجلاسیه پرداخته شد که جایگاهشان در نقش آفرینی جدیدشان در دانشکده‌های هنر و رسانه را بتوانند در جایگاه دقیقی قرار بدهند و ما دانشی را داشته باشیم که در این جنگ ترکیبی بتوانیم متکی بر جامعه شناسی و دیگر علوم نقش آفرینی جدی کنیم.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی، درباره افزایش حقوق کارکنان دانشگاه آزاد گفت: دولت امسال ۲۰ درصد افزایش حقوق برای اعضای دولت در نظر گرفته است و ما در جلسه شورای معاونین در حال تهیه لایحه‌ای برای هیأت امنای دانشگاه آزاد کشور هستیم که طی آن ۳۰ تا ۳۵درصد حقوق کارکنان افزایش خواهد یافت.