کد خبر: 27732تاریخ انتشار : 17:11:26 - سه‌شنبه 14 مه 2024

۹۵۰ پروژه صنعت برق در مازندران افتتاح می شود

سید کاظم حسینی کارنامی در گفت وگو با خبرنگاران از بهره‌برداری از ۹۵۰ پروژه بهینه‌سازی و توسعه در شبکه برق روستایی این استان با اعتباری بالغ بر چهار هزار و ۷۵۰ میلیارد ریال همزمان با دومین سفر ریاست جمهوری به مازندران خبر داد. وی با بیان اینکه این پروژه‌ها شامل احداث و توسعه شبکه‌های برق […]

۹۵۰ پروژه صنعت برق در مازندران افتتاح می شود

سید کاظم حسینی کارنامی در گفت وگو با خبرنگاران از بهره‌برداری از ۹۵۰ پروژه بهینه‌سازی و توسعه در شبکه برق روستایی این استان با اعتباری بالغ بر چهار هزار و ۷۵۰ میلیارد ریال همزمان با دومین سفر ریاست جمهوری به مازندران خبر داد.

وی با بیان اینکه این پروژه‌ها شامل احداث و توسعه شبکه‌های برق روستایی، اصلاح و بهینه‌سازی شبکه‌های موجود، احداث و توسعه پست‌های برق روستایی می‌شود، افزود: با بهره‌برداری از این پروژه‌ها، شاهد افزایش پایداری و کیفیت برق در روستاهای استان خواهیم بود.

وی با اشاره به اقدامات انجام شده شرکت توزیع نیروی برق مازندران در دولت سیزدهم، اظهار داشت: در این مدت شاهد توسعه و احداث بیش از دو هزار و ۶۳ کیلومتر شبکه توزیع، نصب چهار هزار و ۶۱۶ دستگاه ترانس، اجرای ۱۱۰۰ کیلومتر عملیات جایگزینی سیم به کابل، برگزاری مستمر مانورهای جهادی و تحقق اهداف برنامه ابلاغی وزیر محترم نیرو در گذر از پیک تابستان در سال‌های ۱۴۰۱ و ۱۴۰۲ و پایان خاموشی‌های مستمر در تابستان بوده‌ایم.

حسینی کارنامی همچنین از اجرای ۴۸۷ طرح کاهش تلفات انرژی، ۴۳۸ پروژه هوشمندسازی و اقدامات بیشمار دیگر در این مدت خبر داد.

وی ادامه داد: شرکت توزیع برق مازندران با دارا بودن یک میلیون و ۶۰۷ هزار مشترک در ۱۸ امور و در حوزه جغرافیایی شهرستان‌های گلوگاه تا فریدونکنار این استان، هزار و ۹۳۰ روستای برق‌دار، ۱۳ هزار و ۸۶۷ کیلومتر شبکه فشار متوسط، ۱۸ هزار و ۶۶۰ کیلومتر خطوط فشار ضعیف، ۴۰ هزار دستگاه ترانسفورماتور توزیع و ۳۱۱ هزار و ۵۰۶ چراغ روشن در سطح معابر شهرهای تابعه، خدمات خود را به مردم شریف استان ارائه می‌دهد.