کد خبر: 27862تاریخ انتشار : 12:44:18 - سه‌شنبه 28 مه 2024

ستاد انتخابات چهاردهمین دوره رئیس جمهوری در مازندران آغاز به‌کار کرد

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مازندران در نخستین جلسه رسمی آغاز به کار ستاد انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری استان به اهمیت نقش مردم در انتخابات اشاره کرد و گفت: مازندرانی همواره در همه عرصه های اجتماعی و سیاسی ملی نقش آفرین هستند. قاسم عزیز زاده گرجی با بیان اینکه آیت الله رئیسی […]

ستاد انتخابات چهاردهمین دوره رئیس جمهوری در مازندران آغاز به‌کار کرد

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مازندران در نخستین جلسه رسمی آغاز به کار ستاد انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری استان به اهمیت نقش مردم در انتخابات اشاره کرد و گفت: مازندرانی همواره در همه عرصه های اجتماعی و سیاسی ملی نقش آفرین هستند.

قاسم عزیز زاده گرجی با بیان اینکه آیت الله رئیسی به شهید خدمت و جمهور نام گرفته است، ادامه داد: مشارکت و حضور مردم در انتخابات عامل اصلی تقویت نظام جمهوری اسلامی ایران است.

وی با اظهار این که طبق منویات رهبر معظم انقلاب، ترجیح منافع مردم اولویت‌های اصلی نظام است، افزود: با توجه به برگزاری انتخابات دوره دوازدهم مجلس شورای اسلامی، همه شرایط برای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در استان فراهم است.

این مقام مسوول با ذکر این نکته که کمیته هفتگانه چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری مازندران آغاز به کار کرده است، اضافه کرد: با توجه به فرصت اندک و حجم بالای فعالیت‌های انتخاباتی باید با جدیت و تلاش شبانه روزی کار کرد.

 

عزیز زاده گرجی با بیان اینکه تشکیل ستاد اجرایی انتخابات ریاست جمهوری به شهرستان های استان ابلاغ شده است، گفت: جلسه توجیهی با فرمانداران استان مازندران نیز هفته آینده با حضور استاندار برگزار می شود.

وی تعداد شعبه های اخذ رای مازندران را طبق برنامه‌ریزی وزارت کشور سه هزار و ۳۰۹ شعبه اعلام کرد.

گرجی همچنین گفت که چهار هزار و ۲۶۰ دستگاه احراز هویت نیز برای انتخابات آینده ریاست جمهوری مازندران در نظر گرفته شده است.

وی به همکاری حدود ۶۰ هزار نفر در انتخابات ریاست جمهوری مازندران اشاره کرد و ادامه داد: کمیته های هفت گانه انتخابات ریاست جمهوری از دستگاه های اجرایی استان کمک های لازم را دریافت کنند.

 طبق آمار رسمی ستاد انتخابات کشور در دوره سیزدهم انتخابات ریاست‌جمهوری مازندرای ها با یک میلیون و ۵۰۲ هزار و ۴۷۹ نفر معادل حدود ۶۱ درصد از واجدان شرایط رای دادن در این استان روز ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ در انتخابات ریاست جمهوری شرکت کردند.

مازندران روز ۲۸ خرداد سال ۱۴۰۰ در مجموع ۲ میلیون و ۴۷۴ هزار و ۲۰۵ نفر واجد شرایط رای داشت.