کد خبر: 27929تاریخ انتشار : 12:15:51 - شنبه 8 ژوئن 2024

اجرای طرح «دهگردشی» برای خدمت به روستاهای قائمشهر

فرماندار قائمشهر با اشاره به اینکه در سالی که مزین به شعار «جهش تولید با مشارکت مردم» است اجرای دهگردشی در روستاهای این شهرستان یکی از اقدامات جهت توسعه اقتصادی و حل مشکلات مردم است، گفت: دهگردشی عنوان طرحی است که طی آن، مسئولان شهرستان قائمشهر به منظور بررسی و حل مشکلات روستائیان به روستاهای […]

اجرای طرح «دهگردشی» برای خدمت به روستاهای قائمشهر

فرماندار قائمشهر با اشاره به اینکه در سالی که مزین به شعار «جهش تولید با مشارکت مردم» است اجرای دهگردشی در روستاهای این شهرستان یکی از اقدامات جهت توسعه اقتصادی و حل مشکلات مردم است، گفت: دهگردشی عنوان طرحی است که طی آن، مسئولان شهرستان قائمشهر به منظور بررسی و حل مشکلات روستائیان به روستاهای مختلف سفر می‌کنند.

 جواد مولایی قرا  از اجرای دهگردشی در روستاهای قائمشهر خبر داد و گفت: به همراه مدیران استانی و شهرستانی برای حل مشکلات مردم به روستاها رفته و از نزدیک به بررسی مشکلات می‌پردازیم.

«دهگردشی» خدمت در خطیرکلا

وی افزود: در جهت بررسی مطالبات روستائیان در شرایط موجود به منظور پیاده سازی و اجرای پروژه‌های قابل انجام در روستاها، به اتفاق معاون اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان، معاون برنامه ریزی و هماهنگی امور عمرانی فرمانداری، بخشدار بخش مرکزی، مدیران شهرستانی، اعضای شورای اسلامی بخش، شورای اسلامی، دهیار و اهالی روستای خطیرکلا از این روستا بازدید انجام شد.

بررسی مطالبات باغدشتی‌ها

فرماندار قائمشهر با اشاره به اینکه باغدشت یکی دیگر از مسیرهای بازدید در راستای خدمات رسانی به مردم شهرستان بوده است، تصریح کرد: دهگردشی فرصتی بسیار مناسب برای باغدشتی‌ها بود تا از نزدیک، مشکلات، مطالبات و خواسته‌های خود را با فرماندار و مدیران شهرستانی در میان بگذارند.

وی افزود: پس از شنیدن مطالبات و دغدغه‌هایی که اهالی منطقه برای  توسعه‌ و عمرانی باغدشت داشتند؛ دستورات لازم به مدیران شهرستانی در جهت رفع مشکلات مردم روستا اعم از زهکشی و غیره  ابلاغ شد و ‌در دستور کار قرار گرفت.

فرماندار قائمشهر ادامه‌ داد: در قالب دهگردشی خدمت، جهت رسیدگی و پیگیری مطالبات روستائیان زحمت کش و دستور پیگیری و اقدام لازم برای اجرای پروژه‌های طرح هادی، آب شرب، مسائل مربوط به حوزه کشاورزی و غیره روستای بای کلا در دستور کار قرار گرفت.

ادامه طرح هادی، پروژه آسفالت روستای ترکمن خیل

مولایی افزود:  در روستای ترکمن خیل نیز اجرای پروژه  آسفالت، طرح هادی این روستا انجام شد.

وی، گفت: طرح هادی پروژه آسفالت خیابان اصلی روستای ترکمن خیل در چند روز گذشته انجام شد و چند کوچه پر تردد و مهم که از نقاط و مسیرهای مشترک با چند روستای مجاور بوده است هم آسفالت شد.

 فرماندار قائمشهر افزود: یکی دیگر از درخواست‌ها و مطالبه جدی مردم سه روستای مجاور، آسفالت مسیر منتهی به گلزار شهدا بوده که این موضوع هم با پیگیری‌های صورت گرفته اجرایی شد.

 روستای کوتنا  میزبان حضور مسئولان

مولایی قرا از اجرای روکش آسفالت و طرح هادی روستای کوتنا خبر داد و گفت: علاوه بر پروژه روکش آسفالت، طرح هادی روستا با همکاری اداره بنیاد مسکن انقلاب اسلامی هم اجرا شد.

وی افزود: اجرای روکش آسفالت روستای کوتنا نیز به مساحت ۱/۵ کیلومتر و با اعتبار ۲ میلیارد تومان هزینه، از پروژه هایی بود که با هماهنگی و همکاری اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای انجام شد.