کد خبر: 27965تاریخ انتشار : 15:29:19 - دوشنبه 10 ژوئن 2024

مازندران بالاترین میزان چاقی را در کشور دارد

رضا صفری عربی بعدازظهر دوشنبه در آئین اختتامیه دومین مسابقه دانش‌آموزی یک فنجان سلامتی با بیان اینکه این رویداد دومین دوره از مسابقه یک فنجان سلامتی است، افزود: در دوره اول سه هزار اثر برای ما ارسال شد اما خوشبختانه در این دوره مشارکت ۵ برابر و ۱۵ هزار اثر به دبیرخانه ارسال شد. معاون […]

مازندران بالاترین میزان چاقی را در کشور دارد

رضا صفری عربی بعدازظهر دوشنبه در آئین اختتامیه دومین مسابقه دانش‌آموزی یک فنجان سلامتی با بیان اینکه این رویداد دومین دوره از مسابقه یک فنجان سلامتی است، افزود: در دوره اول سه هزار اثر برای ما ارسال شد اما خوشبختانه در این دوره مشارکت ۵ برابر و ۱۵ هزار اثر به دبیرخانه ارسال شد.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مازندران با قدردانی از تمامی والدین برای مشارکت دانش‌آموزان، خاطرنشان کرد: این بزرگترین موفقیت ما می‌تواند در حوزه آموزش باشد.

وی به اهمیت تغذیه در سلامت انسان اشاره کرد و گفت: جدا از توجه ویژه قرآن به حلال و حرام بودن تغذیه در حوزه سلامت نیز به تغذیه اهمیت ویژه‌ای داده شده است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران تاکید کرد: والدین باید توجه ویژه‌ای به تغذیه فرزندان خود دهند و از غذاهای فست فود برای فرزندان خود پرهیز کنند.

صفری تصریح کرد: متأسفانه استان مازندران دارای بالاترین میزان چاقی در کشور را در کنار استان گیلان را دارد و برای غذای سالم اهمیت قائل شوید و بدانید نقش اساسی در حوزه سلامت فرزندان دارد.