کد خبر: 27984تاریخ انتشار : 11:37:45 - چهارشنبه 12 ژوئن 2024

لزوم دعوت احزاب از مردم برای مشارکت در انتخابات ریاست جمهوری

محمدعلی نوبخت  در جلسه با احزاب و گروه‌های سیاسی در ساری ضمن گرامیداشت یاد و خاطره یک هزار و ۲۰۰ شهید شهرستان ساری گفت: همه باید در کنار هم، در بستر عدل، انصاف و اخلاق گرایی در جهت تحقق کلیدواژه‌های رهبری معظم پیرامون انتخابات تلاش کنیم. وی با بیان اینکه مشارکت تمامی احزاب برای تشویق […]

لزوم دعوت احزاب از مردم برای مشارکت در انتخابات ریاست جمهوری

محمدعلی نوبخت  در جلسه با احزاب و گروه‌های سیاسی در ساری ضمن گرامیداشت یاد و خاطره یک هزار و ۲۰۰ شهید شهرستان ساری گفت: همه باید در کنار هم، در بستر عدل، انصاف و اخلاق گرایی در جهت تحقق کلیدواژه‌های رهبری معظم پیرامون انتخابات تلاش کنیم.

وی با بیان اینکه مشارکت تمامی احزاب برای تشویق مردم با حضور در انتخابات موجب شتاب بخشیدنِ ساخت ایرانی آباد و سربلند خواهد شد گفت: چهار مؤلفه رهبر معظم انقلاب در مورد انتخابات شامل امنیت، سلامت انتخابات، رقابت سالم و مشارکت به عنوان یک راهبرد و نقشه مورد استفاده تمامی احزاب و جریان‌ها قرار گیرد.

فرماندار ساری با اشاره به اینکه رفتار با متانت شهید جمهور در جریان رقابت‌های انتخاباتی، مناظرات و در برابر تخریب‌ها، جلوه‌ای از حق‌مداری و حضور وی در جبهه حق بود افزود: دولت شهید جمهور آیت الله رئیسی یک دولت مستقل، در میدان عمل و فراجناحی بود.

نوبخت با بیان اینکه نظام جمهوری اسلامی مصداق بارزی از ۲ کلیدواژه جمهوریت و اسلامیت است که با اراده، حضور، خواست و مشارکت مردم به شکوفایی رسیده است افزود: امام راحل عظیم الشان جمهوری اسلامی را شکل داد تا آرزوی دیرینه مردم مبنی بر استقلال و آزادی نهادینه شود و به همین دلیل است که انقلاب اسلامی ایران مردمی‌ترین انقلاب در تمامی اعصار است.

لزوم دعوت احزاب از مردم برای مشارکت در انتخابات ریاست جمهوری

وی در پایان افزود: تمامی احزاب، جریان‌ها، گروها و افرادی که در دل در گرو پیشرفت، آبادانی و تعالی ایران اسلامی دارند باید برای دعوت مردم به حضور گسترده در پای صندوق‌های رأی تلاش کنند.

بنا به اعلام ستاد انتخابات مازندران، تعداد شعب اخذ رای چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در این استان سه هزار و ۲۲۹ شعبه در ۵۹ حوزه انتخابیه است که از این تعداد ۲ هزار و ۵۴۳ شعبه ثابت، ‌۶۸۶ شعبه سیار، ‌هزار و ۴۵۹ َشعبه شهری و هزار و ۷۷۰ شعبه روستایی است.

، ‌وزیر کشور روز یکشنبه ششم خردادماه ۱۴۰۳ فرمان آغاز فرایند برگزاری انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری را صادر کرد؛ انتخاباتی که در پی شهادت آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی هشتمین رئیس‌ جمهوری اسلامی ایران بر اساس اصل ۱۳۱ قانون اساسی و تصمیم رؤسای قوای مقننه و قضاییه و سرپرست قوه مجریه، یک‌سال زودتر از زمان خود برگزار می‌شود.

داوطلبان ورود به پاستور از دهم خرداد ماه به مدت پنج روز ثبت‌نام کردند و پس از آن شورای نگهبان ظرف ۱۰ روز با بررسی صلاحیت نامزدها، روز بیستم خرداد اسامی کاندیداهای نهایی را اعلام کرد تا از همان فردایش تا هفتم تیرماه به تبلیغ و تبیین دیدگاه‌ها و برنامه‌هایشان بپردازند.

مردم روز هشتم تیرماه پای صندوق می روند تا نهمین رئیس جمهور را انتخاب کنند اما در صورتی که انتخابات به دور دوم کشیده شود، رأی‌گیری مرحله دوم برای انتخاب رئیس دولت چهاردهم ۱۵ تیرماه انجام می‌شود.