کد خبر: 4533تاریخ انتشار : 19:29:02 - جمعه 31 آگوست 2018

یک مازندرانی تاریخ سازی کرد/ تنیس روی میز ایران پس از ۶۰ سال در آسیا صاحب مدال شد

مازنی خبر : در ادامه رقابت‌های تنیس روی میز بازی‌های آسیایی جاکارتا ، نوشاد عالمیان در مرحله یک چهارم نهایی توانست با نتیجه ۴ بر یک مقابل حریف سخت کوش خود به برتری دست پیدا کند. به گزارش مازنی خبر ، با این نتیجه مدال برنز عالمیان قطعی شد و حالا بعد از ۶۰ سال […]

یک مازندرانی تاریخ سازی کرد/ تنیس روی میز ایران پس از ۶۰ سال در آسیا صاحب مدال شد

مازنی خبر : در ادامه رقابت‌های تنیس روی میز بازی‌های آسیایی جاکارتا ، نوشاد عالمیان در مرحله یک چهارم نهایی توانست با نتیجه ۴ بر یک مقابل حریف سخت کوش خود به برتری دست پیدا کند.

به گزارش مازنی خبر ، با این نتیجه مدال برنز عالمیان قطعی شد و حالا بعد از ۶۰ سال تیم تنیس روی میز ما صاحب مدال خواهد شد.

در تاریخ بازی های آسیایی، پینگ پنگ ایران یک مدال تیمی در سال ۱۹۵۸ توکیو  کسب کرده و در بخش انفرادی یک مدال در سال ۱۹۶۶ توسط هوشنگ بزرگ زاده کسب شده که رنگ هر ۲ مدال هم برنز بوده است.

 

نوشاد که سال هاست به عنوان نفر اول تنیس روی میز ایران و یک پدیده نامی برای خودش در ورزش ایران دست و پا کرده، بارها توانسته در رقابت های مختلف نفرات برتر جهان را حتی از کشور چین شکست دهد. او این بار توانست در حالی که برادرش در مرحله یک هشتم نهایی حذف شده بود، دست به کاربزرگی بزند و حریفش را که دارای رنکینگ ۱۰ جهان بود، از پیش رو بردارد.

 

هنوز ماموریت این پدیده تنیس روی میز ایران و آسیا به پایان نرسیده و او فردا از ساعت ۱۳ به وقت محلی(۱۰:۳۰ به وقت تهران) به مصاف لین گائو یونگ از چین می رود و در صورت برتری مقابل او به فینال خواهد رسید. البته همواره چینی ها در این رشته به عنوان قهرمانی دست پیدا کرده اند و این بار نیز ۲ نفر از این کشور در دوطرف نیمه نهایی هستند. با این حال به نظر می رسد نوشاد کاملا روی فرم است و می تواند دست به کارهای بزرگتری هم بزند.