کد خبر: 5030تاریخ انتشار : ۱۱:۵۶:۲۵ - جمعه ۳۰ شهریور ۱۳۹۷

مرگ ۸ نفر در مازندران بر اثر برخورد تصادم دریایی

تصادم دریایی از اول خرداد امسال تاکنون در آب های ساحلی مازندران منجر به مرگ ۸ نفر شد. به گزارش مازنی خبر ، نقی کریمیان رییس هیات نجات غریق و غواصی مازندران در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان ، گفت: ۱۵ تصادم دریایی شامل برخورد قایق موتوری و جت اسکی به افراد شناگر از اول […]

مرگ ۸ نفر در مازندران بر اثر برخورد تصادم دریایی

تصادم دریایی از اول خرداد امسال تاکنون در آب های ساحلی مازندران منجر به مرگ ۸ نفر شد.

به گزارش مازنی خبر ، نقی کریمیان رییس هیات نجات غریق و غواصی مازندران در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان ، گفت: ۱۵ تصادم دریایی شامل برخورد قایق موتوری و جت اسکی به افراد شناگر از اول خرداد امسال تاکنون در آب های ساحلی مازندران گزارش شد.

وی افزود: تصادم دریایی در آب های ساحلی شهرهای بابلسر، چالوس، رامسر و محمودآباد، نور، نوشهر، عباس آباد منجر به مرگ ۸ نفر شد.

کریمیان گفت: انتظار می‌رود دریابانی برای ساماندهی قایقرانان و جت رانان اقدام اساسی انجام دهد تا مرگ و میر ناشی از تصادم دریایی در این سواحل استان کاهش یابد.

رییس هیات نجات غریق و غواصی مازندران افزود: مکان مناسب و لاین بندی مشخص برای جت اسکی و قایقرانان استان نیاز است تا در طرح‌های دریا تعیین شود.

وی با بیان اینکه از اول خرداد تاکنون ۴ هزار و ۳۶۸ نفر از خطر مرگ پس از غرق شدن نجات یافتند، گفت: از این تعداد ۳ هزار و ۳۸۷ نفر مرد و ۹۸۱ نفر زن بودند.

رییس هیات نجات غریق و غواصی مازندران از بکارگیری هزار و ۴۲۰ ناجی غریق در داخل و خارج طرح سالم سازی دریا خبرداد و گفت:این تعداد ناجیان غریق به همراه ۱۰۰ جت اسکی و قایقران در محدوده ۹۵ طرح سالم سازی دریا و ۳۷۵ نقطه حادثه خیز شناممنوع برای امدادرسانی در سواحل مازندران مستقر هستند.

کریمیان افزود: ۱۵ بازرس از اول خرداد امسال تاکنون در طرح‌های دریا و مناطق خارج طرح مازندران مستقر هستند و روزانه تخلفات را به این هیات گزارش می‌دهند.

وی گفت: طرح سالم سازی دریا که از اول خرداد امسال آغاز شد و ساعت ۲۰ فردا شب پایان می‌یابد.