کد خبر: 5751تاریخ انتشار : 9:38:47 - چهارشنبه 24 اکتبر 2018

مهندس اسلامی گزینه تصدی وزارت راه و شهرسازی: اولویتم مسکن مهر است

مازنی خبر : محمد اسلامی وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی در حاشیه نشست علنی مجلس در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: مهمترین محور برنامه‌های بنده برای وزارت راه و شهرسازی، توجه به بحث مسکن است؛ چرا که نیاز کشور به اشتغالزایی از طریق توجه به این مساله تا حدود زیادی رفع می شود. وزیر پیشنهادی راه […]

مهندس اسلامی گزینه تصدی وزارت راه و شهرسازی: اولویتم مسکن مهر است

مازنی خبر : محمد اسلامی وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی در حاشیه نشست علنی مجلس در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: مهمترین محور برنامه‌های بنده برای وزارت راه و شهرسازی، توجه به بحث مسکن است؛ چرا که نیاز کشور به اشتغالزایی از طریق توجه به این مساله تا حدود زیادی رفع می شود.

وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی تصریح کرد: بازآفرینی شهری نیز یکی از مهمترین محورهای کاری من است، چراکه باغ های فرسوده قابل احیای بسیار زیادی در مناطق مختلف کشور وجود دارد و این مساله باید در وزارت راه و شهرسازی مورد توجه جدی قرار گیرد.

وزیر پیشنهادی برای وزارت راه و شهرسازی در پاسخ به سوالی درباره افزایش اجاره‌بها و مشکلات آن برای مردم و برنامه وی برای حل این مشکل، گفت: اجاره مسکن تابعی از بازار مسکن نیست، بلکه تابع شرایط اقتصادی کشور است و ما برای این مساله در محور نخست برنامه های تقدیمی به مجلس شورای اسلامی، افزایش تولید مسکن را لحاظ کرده ایم تا با سوق دادن منابع به سمت تولید مسکن، نیاز جامعه به واحدهای استیجاری را برطرف کنیم.

اسلامی همچنین درباره وضعیت صنعت هوایی کشور در دوران تحریم ها بیان کرد: تحریم مساله جدیدی نیست و از بعد از پیروزی انقلاب تاکنون صنعت هوایی کشور با تحریم های متفاوتی مواجه بوده و امروز صنعت هوایی ما با توجه به توان متخصصان به گونه ای است که توانایی عبور از دوره تحریمی پیش رو را داریم و سن ناوگان هوایی ما هم نسبت به گذشته بسیار پایین‌تر است.

اسلامی در پاسخ به سوالی در مورد جزئیات برنامه هایش برای مسکن تصریح کرد: مسکن مهر معضلاتی دارد و ما باید با برنامه‌ریزی های لازم تدابیری را برای تکمیل واحدهای نیمه‌تمام در نظیر بگیریم و از سوی دیگر واحدهای تکمیلی را به متقاضیان تحویل دهیم.

وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی تصریح کرد: همچنین برخی از واحدهای مسکن مهر زیرساخت های لازم را ندارد که ما باید از ظرفیت سایر دستگاه ها برای تامین این زیرساخت ها استفاده کنیم تا مشکل این واحدها برطرف شود.