کد خبر: 6871تاریخ انتشار : ۱۵:۴۴:۰۸ - جمعه ۳۰ آذر ۱۳۹۷

با همت معاونت فرهنگی اداره کل ارشاد مازندران ؛ خیز مازندران برای پایتختی کتاب ایران

اختصاصی مازنی خبر / گروه فرهنگی: با همت معاونت فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران ، این استان تلاش می کند به عنوان پایتخت کتاب کشور معرفی شود. به گزارش مازنی خبر ، «عباس زارع» معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران در این باره گفت: کتابخوانی و ترویج فرهنگ کتابخوانی […]

با همت معاونت فرهنگی اداره کل ارشاد مازندران ؛ خیز مازندران برای پایتختی کتاب ایران

اختصاصی مازنی خبر / گروه فرهنگی: با همت معاونت فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران ، این استان تلاش می کند به عنوان پایتخت کتاب کشور معرفی شود.

به گزارش مازنی خبر ، «عباس زارع» معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران در این باره گفت: کتابخوانی و ترویج فرهنگ کتابخوانی یکی از وظایف اصلی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است .

وی در مورد تلاش مازندران برای به دست آوردن پایتخت کتاب ایران ، اظهار داشت: در سال های اخیر شهرهای اهواز، نیشابور، بوشهر و کاشان به عنوان پایتخت کتاب در کشور معرفی شدند و امسال تلاش داریم یکی از شهرهای مازندران به این افتخار دست یابد.

زارع همچنین افزود: در سال های اخیر از بین ۱۳۰۰ روستای کشور ۲۰ روستا در بخش دوستداران کتاب معرفی شدند که سه روستا از مازندران بوده است.

معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران تصریح کرد: در سالهای اخیر بعضی شهرهای مازندران تلاش کردند به عنوان پایتخت کتاب کشور معرفی شوند ولی به دلایلی به این مهم دست نیافتند.

زارع با تاکید بر اینکه مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران یکی از حامیان ترویج فرهنگ کتابخوانی در روستاها و شهرهای مختلف استان است ، افزود: وزارت ارشاد از طرح‌های نوین ترویج کتابخوانی حمایت مادی و معنوی می کند.