کد خبر: 7864تاریخ انتشار : 11:26:54 - پنج‌شنبه 7 فوریه 2019

پلیس مازندران خبر داد: ۲ هزار شهروند خواستار خلوت کردن با زنی بودند که وجود نداشت!

فرمانده انتظامی استان مازندران از دستگیری متهم به کلاهبرداری اینترنتی بیش از ۲ هزار شهروند در سراسر کشور با استفاده از کانال های تلگرامی دوست یابی و جعل درگاه بانکی خبر داد. به گزارش مازنی خبر ، سردار سید محمود میرفیضی با اعلام این خبر، گفت: در پی مراجعه یکی از شهروندان با ارائه مرجوعه […]

پلیس مازندران خبر داد: ۲ هزار شهروند خواستار خلوت کردن با زنی بودند که وجود نداشت!

فرمانده انتظامی استان مازندران از دستگیری متهم به کلاهبرداری اینترنتی بیش از ۲ هزار شهروند در سراسر کشور با استفاده از کانال های تلگرامی دوست یابی و جعل درگاه بانکی خبر داد.

به گزارش مازنی خبر ، سردار سید محمود میرفیضی با اعلام این خبر، گفت: در پی مراجعه یکی از شهروندان با ارائه مرجوعه قضائی به پلیس فتا این فرماندهی مبنی بر عضویت در کانال تلگرامی دوست یابی و پرداخت ۲۰ هزار ریال برای خرید نرم افزار از طریق درگاه بانکی که در کانال بوده پس از چند روز متوجه شد از وی ۱۰ میلیون ریال کلاهبرداری شده است.

فرمانده انتظامی استان مازندران، افزود: کارآگاهان و کارشناسان پلیس فتا با انجام تحقیقات از مال باخته و اقدامات اطلاعاتی و تحقیقات پلیسی موفق شدند، متهم به کلاهبرداری اینترنتی ساکن یکی از شهرستان استان تهران را شناسایی و با هماهنگی قضائی این فرد را دستگیر کنند.

وی اضافه کرد: در بازرسی از محل سکونت این فرد، یک دستگاه اسکیمر به همراه تعدادی کارت خام و کارت عابر به نام غیر و تعداد ۱۰ عدد سیم کارت، یک دستگاه پرینتر رنگی و ۲ دستگاه گوشی تلفن همراه کشف و ضبط شد.

سردار میرفیضی، اظهار داشت: متهم در تحقیقات پلیس ضمن اقرار به بزه انتسابی عنوان داشت که از شهریور ماه سال ۱۳۹۶ با هدف کلاهبرداری و سرقت اطلاعات حساب بانکی افراد اقدام به ایجاد ۲۰ کانال تلگرامی با عناوین دوست یابی، صیغه یابی و انتشار نرم افزارها در این کانال ها در سطح گسترده کرده که تنها در یک فقره ۱۲۰ میلیون ریال کلاهبرداری کرده است.

فرمانده انتظامی استان مازندران، خاطر نشان کرد: این فرد در ادامه تحقیقات پلیس عنوان داشت با ایجاد درگاه بانکی جعلی (فیشینگ) و دسترسی به اطلاعات حساب بانکی افراد اقدام به خرید و فروش شارژ و کلاهبرداری از افراد می کرد.

سردار میرفیضی با اشاره به شناسایی و کشف اطلاعات حساب بانکی بیش از ۲ هزار شهروند در سراسر کشور از سیستم های رایانه ای که این فرد از آنان کلاهبرداری یا قصد کلاهبرداری داشته به شهروندان هشدار داد: از عضویت در کانال های تلگرامی دوست یابی، صیغه یابی، ماهواره جیبی و ….. جدا خودداری کنند تا در دام افراد شیاد و کلاهبردار قرار نگیرند.