کد خبر: 8121تاریخ انتشار : ۲۰:۱۶:۲۴ - پنج شنبه ۲ اسفند ۱۳۹۷

نماینده آستان قدس رضوی در مازندران: فعال شدن ۲۵۰ کانون خادمیاری در استان

نمایندگی آستان قدس رضوی ۲۵۰ کانون خادمیاری در مازندران را فعال کرد. به گزارش مازنی خبر ، اسماعیل امامزاده مسئول نمایندگی آستان قدس رضوی در مازندران گفتگو با خبرنگاران ، گفت: ۲۵۰ کانون خادمیاری همزمان با سراسر کشور امروز در مازندران فعال شد. وی با بیان اینکه این تعداد ما تا پایان امسال به ۸۵۰ […]

نماینده آستان قدس رضوی در مازندران: فعال شدن ۲۵۰ کانون خادمیاری در استان

نمایندگی آستان قدس رضوی ۲۵۰ کانون خادمیاری در مازندران را فعال کرد.

به گزارش مازنی خبر ، اسماعیل امامزاده مسئول نمایندگی آستان قدس رضوی در مازندران گفتگو با خبرنگاران ، گفت: ۲۵۰ کانون خادمیاری همزمان با سراسر کشور امروز در مازندران فعال شد.

وی با بیان اینکه این تعداد ما تا پایان امسال به ۸۵۰ کانون خواهد رسید، افزود: از این ۸۵۰ کانون ۵۰۰ کانون محلی و ۳۵۰ کانون تخصصی است.

امامزاده گفت: کانون‌های محلی در محلات مختلف شهر‌ها و روستا‌ها محرومان هر منطقه را شناسایی و خدمات ارائه می‌کنند و کانون‌های تخصصی نیز در حدود ۲۶ عرصه از جمله عرصه فرهنگی فعالیت تخصصی دارند.

مسئول نمایندگی آستان قدس رضوی در مازندران افزود: ۱۰ هزار و ۳۳۲ مازندرانی تا اول اسفند ماه جاری در سامانه کانون خادم یاری ثبت نام کردند که ۸ هزار نفر آنان اکنون کشیک حرم مطهر رضوی در مشهد هستند.

وی گفت: اعضای این کانون‌ها و خادمین در ازای هرهفته فعالیت در شهرستان خود در طول یک ماه یک بار کشیک حرم ثامن الحجج علی بن موسی الرضا (ع) می‌شوند.

مسئول نمایندگی آستان قدس رضوی با بیان اینکه استقبال مازندرانی‌ها از طرح خادمیاری چشمگیر بود، افزود: مازندران از لحاظ تعداد خادمیاران در مقایسه با جمعیت رتبه اول کشور را دارد.

امامزاده گفت: ۲۷ هزار خانوار مازندرانی که توسط کانون‌های خادمیاری رضوی شناسایی شدند سبد کالایی اهدایی آستان قدس را دریافت کردند.

وی گفت: این سبد کالا شامل ۱۰ قلم کالا به ارزش بیش از ۱۷۰ هزار تومان هست است.

مسئول نمایندگی آستان قدس رضوی، برگزاری اردو‌های جهادی برای تعمیر منازل محرومین، احداث مسکن برای محرومین و اعزام زائر اولی‌ها در کشور را از دیگر فعالیت‌های این نمایندگی اعلام کرد و گفت:: ۸ هزار و ۸۷۰ نفر تا اواسط بهمن ماه امسال از مازندران برای زیارت به مشهد مقدس اعزام شدند.

امامزاده با بیان اینکه اجرای موقوفات برای زائران امام رضا (ع) نیز در مازندران آغاز شده است ادامه داد: خانم قایق لو زمین ۴۰۰۰ متری به ارزش ۱۲ میلیارد تومان برای ساخت مجموعه بزرگ دارالشفا، زائرسرا و امکانات فرهنگی اختصاص داد.